Інформаційно-пізнавальна інтернет-газета про рідний край, його жителів та їх життя
03/10/2024
Грибний сезон на Івано-Франківщині та Львівщині в розпалі, що призвело до збільшення випадків зникнення людей у лісах.
У зв’язку з цим, досвідчений грибник Ростислав Полівчак розповів Суспільному про ключові аспекти безпечного збору грибів.
“Це дуже важливо, тому що стандартний Google Maps, який є на всіх телефонах, практично не працює без інтернету. Тобто він працює, але для цього його теж треба спеціально готувати — завантажувати карти. Це є дуже важливо, тому що переважно блудять там, де немає телефонного зв’язку і мобільного інтернету. Крім того, добре мати на смартфоні компас і теж навчитися ним користуватися. Треба знати, за яким азимутом ви заходите і з якого азимута треба виходити з лісу”, — говорить Ростислав Полівчак.
Окрім того, грибник радить мати при собі під час походу й звичайний магнітний компас. Він підстрахує, коли розрядиться телефон. А ще — завантажити застосунок “Порятунок в горах”.
“У цьому додатку можна зареєструвати свій похід, щоб рятувальники знали, куди ви плануєте йти, яким є ваш маршрут. І під час нештатної екстремальної ситуації у цьому застосунку можна повідомити рятувальникам про те, щоб вас знайшли”, — продовжує Ростислав Полівчак.
“У тому й проблема, що йти треба в одному напрямку. А людина за своєю природою, коли блукає, то ходить кругами, орієнтовно, кажуть, діаметром 5 кілометрів”, – пояснює грибник.
“Ви виходите на якусь місцевість, вибираєте, наприклад, далеке дерево, і йдете до нього. Після того, як доходите, вибираєте собі наступний орієнтир. Це для того, щоб не ходити кругами. І таким чином ви однозначно вийдете або на просіку, або на лінію електропередач, або на потічок чи дорогу”, — говорить Ростислав Полівчак.
“Багаття вас зігріє, а дим від нього також буде сигналом для рятувальників”, — завершує розмову Ростислав Полівчак.
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Bogo News.