СЛІДКУЙТЕ ЗА НАМИ ТУТ

АГЕНЦІЯ НОВИН БОГОРОДЧАНЩИНИ

Інформаційно-пізнавальна інтернет-газета про рідний край, його жителів та їх життя

//

//

//

“Карпати — це не тільки заповідники”: Дмитро Комаров відреагував на хейт через джипінг

20/03/2025

Дмитро Комаров наголосив, що важливо розрізняти незаконний джипінг і їзду по звичайних гірських дорогах загального користування, а також закликав не створювати вигадані конфлікти.

Команда “Світу навиворіт” разом з Дмитром Комаровимвідправилась у велику експедицію в Карпатах, щоб знайти найвищі місця та зареєструвати новий рекорд на джипах. Після цього випуску виникла хвиля обурень навколо теми джипінгу.

Дмитро Комаров відреагував на хейт, зазначивши, що “Карпати — це не тільки заповідники”:

“Давайте розберемось, що таке джипінг у Карпатах. Закон прямо забороняє пересування механічним транспортом територією національних парків і заповідників. Із забороною я абсолютно згоден. Вважаю, що в такі зони краще взагалі фізично закрити в’їзд.

Але Карпати — це не тільки заповідники. Тому важливо розрізняти незаконний джипінг і реальне життя людей у горах, їзду по звичайних гірських дорогах загального користування. Дехто вважає, що в горах треба ходити тільки пішки. Але авто тут — це не розвага, а життєва необхідність. А цими дорогами, які хоч і розбиті та нерідко нагадують швидше бездоріжжя, кожен день їздять місцеві жителі на джипах, старих “Нивах”, УАЗах, ЛуАЗах — щоб привезти додому продукти та інші необхідні у повсякденному житті річі. Лікарі — коли потрібна термінова медична допомога. Вчителі та діти — їдуть у школу та назад додому тощо. А якщо у родині немає автомобіля — їх підвозять сусіди чи друзі, бо 10-15 км в один бік пішки щодня не проходиш. Нести продукти на 16-й поверх без ліфту — вже складно. А спробуйте занести їх на 16 км вгору взимку по крутих гірських стежках”.

Дмитро Комаров також наголосив, що, готуючи експедицію, команда вивчала відкриті джерела і карти, щоб уникнути потрапляння на території природозаповідного фонду. Тому їздили саме тими дорогами, якими регулярно їздять місцеві мешканці і на яких точно дозволено рух транспорту.

“Карпати — це не тільки заповідник “під ковпаком”. Це дім, в якому живуть люди. Справжню шкоду Карпатам завдає не дідусь на “Ниві”, що їде за хлібом, а несанкціоновані вирубки, забруднення річок, стихійні сміттєзвалища тощо. Давайте берегти природу з розумом, а не створювати вигадані конфлікти, розуміти різницю між місцевими дорогами та заповідними територіями”, — підсумував Дмитро Комаров.