Інформаційно-пізнавальна інтернет-газета про рідний край, його жителів та їх життя
29/11/2024
У четвер, 28 листопада, у публічній бібліотеці імені Михайла Яцківа Богородчанської селищної ради відбулася презентація двох частин книги «Монах ОУН». Автор видання – голова Івано-Франківської обласної ради, доктор політичних наук Олександр Сич, про це повідомили на сайті Богородчанської селищної ради.
Варто зазначити, що Олександр Сич активно популяризує український національний рух та його провідників. Отож, книги є продовженням ґрунтовного дослідження життя та діяльності одного з провідних діячів Організації Українських Націоналістів (ОУН) — Степана Ленкавського.
Захід зібрав численну аудиторію, зокрема представників громадськості, молодь. Участь у презентації взяли заступник селищного голови Дмитро Карабет, депутати обласної ради Михайло Головчук і Марія Рудик, депутати Богородчанської селищної ради, а також видавець Василь Іваночко, генеральний директор ОТБ «Галичина», представник Інституту Наукових Студій Націоналізму Ігор Дебенко, редактор Богородчанського часопису “Слово народу” Михайло Захарчук.
Олександр Сич зауважив, що близько 20 років досліджує діяльність Степана Ленкавського, якого близькі ще називали «тінню Бандери», «аскетом ОУН» та «сумлінням організації». Запевняє, без ОУН його життя неможливо описати.
«Чому я назвав свою книгу «Монах ОУН»? Тому що він (Ленкавський – авт) все своє життя, всього себе віддав ОУН, нічого не маючи – ні матеріальних статків, ні дружини, ні сім’ї», – говорив Олександр Сич.
Автор зізнається, що перший свій нарис про ідеолога ОУН опублікував ще у 1999 році, і це була публікація для легкого читання. Пізніше був виданий тритомник про Ленкавського і на черзі – чотири томи життєпису ідеолога ОУН. Для цього, каже, довелось не лише зібрати у бібліотеках можливі згадки і публікації про Ленкавського, але й працювати у закритих архівах Мюнхена та США.
Олександр Сич подарував публічній бібліотеці імені Михайла Яцківа книги «Монах ОУН».
Довідково:
Степан Ленкавський – співзасновник, чільний авторитетний діяч та ідеолог ОУН, автор Декалогу українського націоналіста, близький співробітник та заступник і наступник Степана Бандери на чолі ОУН-б після його вбивства, талановитий публіцист, глибокий аналітик, незреалізований в умовах підпільної національно-визвольної боротьби філософ, редактор багатьох фундаментальних праць і видань.
Частина перша життєпису Степана Ленкавського «В краю» відображає його родовід, життєвий шлях та політичну діяльність у молодіжних націоналістичних організаціях, що передували ОУН, участь в установчому Конґресі Українських Націоналістів, активну участь у розбудові структури ОУН на Західній Україні, ув’язнення в польських та нацистських тюрмах і концтаборі смерті Авшвіц.
Друга частина життєпису Степана Ленкавського відображає його життєву адаптацію до умов еміграційного життя та діяльність у рамках Закордонних Частин ОУН протягом 1945–1954 рр. Це складний період їхнього організаційного становлення у післявоєнній Європі, налагодження регулярного зв’язку із національно визвольним підпіллям в Україні, розбудови структур на Американському континенті та в Австралії. Він пов’язаний із перипетіями внутрішнього конфлікту, посиленого провокаціями совєтських спецслужб, що врешті привело до чергового розколу. Й на тлі цих подій – Степан Ленкавський: авторитетний, мудрий, розсудливий, компромісний і принциповий.
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Bogo News.