СЛІДКУЙТЕ ЗА НАМИ ТУТ

АГЕНЦІЯ НОВИН БОГОРОДЧАНЩИНИ

Інформаційно-пізнавальна інтернет-газета про рідний край, його жителів та їх життя

//

//

//

У Богородчанах презентуватимуть 1 і 2 частини книги Олександра Сича “Монах ОУН”

25/11/2024

28 листопада о 16:00 у богородчанській публічній бібліотеці імені Михайла Яцківа відбудеться презентація двох частин книги Олександра Сича «Монах ОУН», пише про це Бліц інфо.

Ці книги є двоми частинами життєпису ідеолога ОУН Степана Ленкавського. Доктор політичних наук, голова Франківської обласної ради Олександр Сич вже багато років вивчає та аналізує діяльність ОУН. 

“Про Ленкавського я можу дуже багато розповідати, бо понад 20 років займаюся ним. Його життя неможливо описати без ОУН. Він не мав сім’ї, все життя жив для ОУН. Його називали “Сумлінням організації ОУН”. На нього рівнялися, називали також “Монахом ОУН”. Чому я й так книжку назвав, бо він все життя віддав ОУН, не маючи ні матеріальних статків, ні дружини тощо. Деякі автори називали його “Тінню Степана Бандери” або інтелектом того, що робив Бандера. Тобто Ленкавський – це була така інтелектуальна машина, яка супроводжувала всю діяльність Бандери”,– розподав науковець під час презентації 1 частини книжки.

Степан Ленкавський – співзасновник, чільний авторитетний діяч та ідеолог ОУН, автор Декалогу українського націоналіста, близький співробітник та заступник і наступник Степана Бандери на чолі ОУН-б після його вбивства, талановитий публіцист, глибокий аналітик, незреалізований в умовах підпільної національно-визвольної боротьби філософ, редактор багатьох фундаментальних праць і видань.

Частина перша життєпису Степана Ленкавського «В краю» відображає його родовід, життєвий шлях та політичну діяльність у молодіжних націоналістичних організаціях, що передували ОУН, участь в установчому Конґресі Українських Націоналістів, активну участь у розбудові структури ОУН на Західній Україні, ув’язнення в польських та нацистських тюрмах і концтаборі смерті Авшвіц.

Друга частина життєпису Степана Ленкавського відображає його життєву адаптацію до умов еміграційного життя та діяльність у рамках Закордонних Частин ОУН протягом 1945–1954 рр. Це складний період їхнього організаційного становлення у післявоєнній Європі, налагодження регулярного зв’язку із національно*визвольним підпіллям в Україні, розбудови структур на Американському континенті та в Австралії. Він пов’язаний із перипетіями внутрішнього конфлікту, посиленого провокаціями совєтських спецслужб, що врешті привело до чергового розколу. Й на тлі цих подій – Степан Ленкавський: авторитетний, мудрий, розсудливий, компромісний і принциповий.