Інформаційно-пізнавальна інтернет-газета про рідний край, його жителів та їх життя
28/09/2024
В сучасному світі захворювання щитоподібної залози стає все більш поширенішою проблемою.Щоб діагностувати та вилікувати патологію ендокринної системи лікарі використовують сучасні підходи, що мають доведену ефективність та результативність. Одним із таких діагностичних методів є тонкоголкова аспіраційна пункційнабіопсія (ТАПБ) щитоподібної залози.
У клініці «Мед-Атлант» в місті Івано-Франківськ пункцію щитоподібної залози проводять під контролем УЗД датчика, що забезпечує точність та правильність забору матеріалу.
Що таке пункція (біопсія) щитоподібної залози
Тонкоголкова аспіраційна пункційна біопсія(ТАПБ) щитоподібної залози – це високоточний, малоінвазивний та безболісний метод діагностики вузлів щитоподібної залози, за допомогою якого можна на ранній стадії визначити злоякісність чи доброякісність досліджуваного утворення.
Основною метою проведення пункції (біопсії) щитоподібної залози є прицільна діагностика та диференціація вузлів на злоякісні та доброякісні утворення, що в свою чергу допомагає підібрати ефективний та результативний метод лікування.
Показання до проведення біопсії щитоподібної залози
Пункцію щитоподібної залози показано проводити при:
– підозрі за злоякісність новоутворення;
– виявленні вузла, розміром понад 1 см, під час пальпації чи УЗД;
– швидкій зміні структури чи розміру раніше виявленого вузла;
– кістозних утвореннях.
Протипоказання до проведення пункції
Протипоказаннями до проведення біопсії щитоподібної залози є:
– порушення згортання крові (в тому числі і те, яке викликане прийомом певних препаратів);
– наявність запального процесу чи гною в місці проведення пункції.
Як підготуватися до пункції?
Особливої підготовки перед проведенням пункційної біопсії не вимагається. Дозволяється прийом їжі та вживання рідини.
В клініці «Мед-Атлант» у місті Івано-Франківську перед виконанням пункції вобов’язковому порядку має бути проведена консультація лікаря для встановлення показань та відсутності протипоказань до здійснення даного методу дослідження.
При прийомі препаратів, що впливають на згортання крові, лікар може порекомендувати припинити їх вживання на декілька днів або ж замінити лікування.
Також індивідуально може призначатися здача додаткових аналізів та проходження інших методів обстежень.
Як проводиться біопсія щитоподібної залози?
Час проведення тонкоголкової аспіраційноїпункційної біопсії (ТАПБ) щитоподібної залози становить всього декілька хвилин та не потребує знеболення. Дослідження проводиться у декілька етапів:
1. Пацієнт займає зручне положення лежачи із відкинутою головою назад. Таке розташування тіла забезпечує кращий доступ до шиї та, зокрема, до щитоподібної залози.
2. Лікар УЗД за допомогою датчика виводить на монітор зображення новоутворення, що дозволяє провести прицільний забір досліджуваного матеріалу.
3. Онкохірург визначає точне місце проведення пункції, в якому, після попередньої обробки,виконує прокол шкіри та щитоподібної залози до вузла, з якого проводить забір тканини на дослідження. Матеріал набирають у шприц з пункційною голкою.
4. Отриманий пунктат наносять на предметне скло та передають цитогістологу для оцінки на достатню кількість матеріалу, що проводиться під мікроскопом.
5. Далі предметне скло із матеріалом з вузла щитоподібної залози передають в лабораторію, де проводиться фарбування та його підготовка до подальшого вивчення клітинного складу.
6. По закінченню процедури місце проколу заклеюють пластиром і надають певні рекомендації.
Рекомендації після проведення пункції щитоподібної залози
Після проведення пункційної біопсії щитоподібної залози може відчуватися незначний біль та дискомфорт у місці проколу. Щоб зменшити неприємні відчуття та швидше відновитися після процедури лікарем будуть надані наступні рекомендації:
– для зменшення больових відчуттів та уникнення набряку можна прикласти холодний компрес;
– в першу добу уникати активних фізичних навантажень;
– зменшити навантаження на голосові зв’язки;
– не приймати гарячий душ;
– не відвідувати лазню, сауну, басейн тощо.
В місці проведення пункції може з’явитися невеликий синець, що є абсолютно нормальним наслідком та не потребує додаткових заходів впливу.
Тонкоголкова аспіраційна пункційна біопсія є ефективним та результативним методом діагностики захворювань щитоподібної залози. Дане дослідження дозволяє виявити серйозні патології ендокринної системи, провести диференціацію між злоякісним та доброякісним новоутворенням та підібрати оптимальну схему лікування, за допомогою якої можна досягнути бажаного результату.
Завдяки високій кваліфікованості спеціалістів, сучасному обладнанню та індивідуальному підходудо кожного пацієнта, клініка «Мед-Атлант» в Івано-Франківську пропонує якісне та безпечне проведення пункційної біопсії щитоподібної залози.
Бажаємо Вам міцного здоров’я!
Контакти лікувально-діагностичного центру «Мед-Атлант»:
м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48 (корпус 1),
м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23 (корпус 2).
А також шукайте Медичний цент Мед-Атлант у соціальних мережах:
https://www.instagram.com/med_atlant.if?igsh=MTduYjE0YnJiZ2xrMg==
https://www.instagram.com/medatlant.beauty?igsh=MWc1dHJycGR6ODNncw==
https://www.facebook.com/medatlantif
Партнерська публікація.
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Bogo News.