СЛІДКУЙТЕ ЗА НАМИ ТУТ

АГЕНЦІЯ НОВИН БОГОРОДЧАНЩИНИ

Інформаційно-пізнавальна інтернет-газета про рідний край, його жителів та їх життя

//

//

//

Мамопластика грудей та її види. Що таке мамопластика?

30/07/2024

Що таке мамопластика?

Мамопластика (пластика молочних залоз) – це пластична операція молочних залоз, що спрямована на зміну їх зовнішнього виду, а саме: зменшення чи збільшення розміру, зміну форми, пластику ареоли та соска.

За допомогою мамопластики можна досягти бажаного вигляду грудей, що не тільки покращить їх вигляд, але й додасть впевненості та підвищить самооцінку. 

Види пластики грудей

Клініка «Мед-Атлант» в місті Івано-Франківськ спеціалізується на проведенні різних видів мамопластики, що включає в себе підтяжку грудей, збільшення і зменшення розміру, ліпофілінг, пластику соска та ареоли.

1. Підтяжка молочних залоз (мастопексія) – пластична операція, що виконується для відновлення грудей внаслідок їх розтягнення та опущення (птозу). Дана операція допомагає підтягнути молочні залози, надати їм бажаної форми при вікових змінах, після пологів та періоду вигодовування, похуданнятощо.

2. Збільшення молочних залоз – пластична операція, що полягає у збільшенні об’єму грудей за допомогою ендопротезів (імплантів) чи власній жировій тканині (ліпофілінг).

3. Зменшення молочних залоз (редукційна мамопластика) – пластична операція для зменшення молочних залоз, що проводиться шляхом  видалення надлишкової жирової і залозистої тканини та шкіри.

4. Пластика соска та ареоли – пластична операція, що виконується для корекції ареоли та соска і допомагає виправити форму, змінити розташування та розмір при набутих чи вроджених дефектах.

5. Заміна імплантів (реендопротезування) – пластична операція, що проводиться для заміни раніше встановлених імплантів, внаслідок їх пошкодження, для зміни розміру та форми грудей.

6. Видалення імплантів молочних залоз – операція, при якій проводять видалення ендопротезів грудей, внаслідок медичних показів чи особистого бажання пацієнта.

7. Корекція положення імплантів – операція, що проводиться для зміни неправильного положення імплантів, що викликає деформацію та дискомфортні відчуття у пацієнта.

8. Видалення грудної залози через ареолу (для лікування гінекомастії).

Показання до проведення мамопластики

Показами до проведення пластики молочних залоз є:

– занадто великий розмір грудей;

– асиметрія молочних залоз;

– витягнутий та втягнутий сосок;

– птоз (опущення) грудей;

– видалення однієї чи обох молочних залоз за медичними показами;

– втрата об’єму внаслідок вікових змін та грудного вигодовування;

– малий розмір грудей;

– розтягнуті чи надмірно великі ареоли;

– дефект молочних залоз після травматизації;

– вроджені аномалії грудей;

– гінекомастія.

Протипоказання

Як і будь-яке хірургічне втручання мамопластика має свої протипокази, серед яких:

– вікові обмеження (вік до 18-ти років);

– онкологічні захворювання;

– вагітність та період лактації;

– захворювання, що впливають на згортання крові;

– цукровий діабет;

– серцево-судинні та інфекційні захворювання;

– загострення хронічних хвороб.

Як проводиться мамопластика?

Мамопластика у клініці «Мед-Атлант» в місті Івано-Франківськ проводиться після консультації та огляду пластичного хірурга. Обов’язкове проходження додаткових обстежень та здачі аналізів для виключення протипоказань до проведення операції.

1. Підтяжка молочних залоз

Операція проводиться під загальним наркозом та триває 2-3 години. Мастопексія є декількох видів і в кожному випадку в залежності від ступеню опущення, розміру молочних залоз, потреби та побажань пацієнта підбирається індивідуально. Виконують такі операції по підтяжці молочних залоз:

-​периареолярна мастопексія – проводиться на грудях невеликого та середнього розміру, що мають помірне опущення. По ареолі виконується розріз у формі півмісяця, що дозволяє підняти сосок до 2-ох см;

-​циркумареолярна мастопексія – виконується на грудях малого та середнього розміру при невеликому опущенні. Розріз робиться навколо ареоли, що дозволяє підняти сосок більше, як на 2 см;

-​вертикальна мастопексія – проводиться при сильно вираженому птозі, коли є потреба у висіченні великої кількості розтягнутої шкіри. У цьому випадку роблять 2 розрізи: один навколо ареоли, що доповнюється вертикальним розрізом від ареоли до грудної складки;

-​Т-подібна («якірна») мастопексія – виконується при сильно вираженому птозі. Проводять розріз навколо ареоли, вертикальний від ареоли до грудної складки та горизонтальний по грудній складці.

2. Збільшення молочних залоз

По тривалості операція становить від 1,5 до 3 годин і проводиться під загальним наркозом. При збільшенні молочних залоз ендопротезами їх можуть розташовувати:

– під великим грудним м’язом – виконується при малому розмірі грудей, щоб імплант не відчувався через шкіру;

– в ретромамарному просторі (під молочною залозою) – при даному розташуванні цілісність молочної залози не порушується.

Вид хірургічного доступу підбирається індивідуально. Він може бути:

– підгрудний (субмамарний);

– периареолярний (за контурами ареоли);

– підпахвовий (аксилярний).

3. Ліпофілінг молочних залоз

Даний вид операції триває 2-3 години. З донорських зон (переважно з стегон або живота) проводиться забір жирової тканини, яка очищається від крові та домішок і вводиться в молочні залози через невеликі проколи шприцом. За допомогою ліпофілінгу можна досягти збільшення молочних залоз на розмір. Функція молочних залоз при такій операції не порушується та є можливість для подальшого вигодовування грудьми. Також при ліпофілінгу не залишається рубців і груди виглядають максимально природними.

4. Пластика сосків та ареол

Операція проводиться під місцевим знеболенням (за показами можливе проведення під загальним наркозом) та не вимагає залишення у стаціонарі на ніч. Після корекції хірург накладає косметичні шви, які знімають на 8-10 день після операції. Після повного загоєння сліди від пластики сосків та ареол будуть непомітними.

Реабілітаційний період

Реабілітаційний період залежить від виду проведеної мамопластики і переважно становить від 1 до 6 тижнів. В цей час необхідно дотримуватися рекомендацій хірурга, а саме:

– обмежити фізичні навантаження;

– не відвідувати лазню, сауну, басейн;

– носити спеціальну компресійну білизну;

– дотримуватися прийому призначених ліків;

– не спати на животі;

– дотримуватися інших індивідуальних рекомендацій лікаря.

Переваги проведення мамопластики в клініці «Мед-Атлант»

У нашій клініці ми гарантуємо:

– високий рівень професіоналізму лікаря та всього медичного персоналу;

– комфортні умови перебування;

– професійне сучасне обладнання;

– великий досвід у проведенні різноманітних пластичних операцій;

– індивідуальний підхід до кожного пацієнта.

Ми забезпечуємо високий стандарт якості та безпеки, щоб допомогти досягнути бажаного результату після проведення мамопластики.

Ми попіклуємося про Ваше здоров’я!

Контакти лікувально-діагностичного центру «Мед-Атлант»:

+38 (095) 00 38 452

+38 (095) 00 38 453

+38 (097) 41 13 133

м.  Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48 (корпус 1),

м.  Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23 (корпус 2).

А також шукайте Медичний цент  Мед-Атлант у соціальних мережах: 

https://med-atlant.if.ua

https://www.instagram.com/med_atlant.if?igsh=MTduYjE0YnJiZ2xrMg==

https://www.instagram.com/medatlant.beauty?igsh=MWc1dHJycGR6ODNncw==

https://www.facebook.com/medatlantif

Партнерська публікація.