СЛІДКУЙТЕ ЗА НАМИ ТУТ

АГЕНЦІЯ НОВИН БОГОРОДЧАНЩИНИ

Інформаційно-пізнавальна інтернет-газета про рідний край, його жителів та їх життя

//

//

//

На Прикарпатті жінка, яка створила Viber-групу з інформацією про повістки, відбулась випробувальним терміном

30/06/2024

У Косівському районі Івано-Франківської області суд виніс вирок місцевій жительці, яка адмініструвала групу в месенджері Viber, де публікувалися дані про місця вручення повісток.

Суд визнав жінку винною у вчиненні кримінального правопорушення.

Жінку засудили до 5 років позбавлення волі з випробувальним терміном, інформує Bogo News з посиланням на сайт “Ратуша”.

26 червня Косівський районний суд розглянув справу місцевої мешканки, звинуваченої у створенні та адмініструванні Viber-групи, де поширювалася інформація про місця роздачі повісток. Підсудна – уродженка села Уторопи, мати трьох неповнолітніх дітей, яка наразі перебуває у декретній відпустці.

За даними слідства, 2 квітня 2023 року жінка створила інформаційну групу в месенджері Viber для збору та поширення відомостей про діяльність територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).

“Обвинувачувана здійснила налаштування групи таким чином, щоб користувачі самостійно надсилали інформацію у вигляді текстових, фото, аудіо та відео повідомлень із зазначенням місця, часу та адреси, де військовослужбовцями відповідних підрозділів проводяться мобілізаційні заходи”, – зазначається у матеріалах суду.

Під час досудового розслідування між прокурором Івано-Франківської обласної прокуратури та підозрюваною було укладено угоду про визнання винуватості. Суд затвердив цю угоду та визнав жінку винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України. 

“Суд ухвалив призначити покарання у вигляді 5 років позбавлення волі. Водночас, зважаючи на обставини справи, підсудну звільнено від відбування покарання з випробувальним терміном 1 рік 6 місяців”, –повідомляється у вироку суду.

Варто зазначити, що створення та поширення подібних груп може становити загрозу національній безпеці України в умовах воєнного стану. Експерти наголошують на важливості дотримання інформаційної гігієни та нерозголошення даних, які можуть зашкодити обороноздатності країни.