Інформаційно-пізнавальна інтернет-газета про рідний край, його жителів та їх життя
20/05/2024
19 травня у Парку історії Землі, що в Підгір’ї Івано-Франківського району, відкрили унікальну мистецьку інсталяцію, яка покликана єднати українців.
Про це пише Галка з місця події.
Локація розташована у центральній частині Парку, на площі 1250 квадратних метрів. Там на 52 високих флагштоках замайоріли прапори областей України та обласних центрів.
У серці локації розташована велика тактильна карта України. Її створювали три брати скульптори – Дмитро, Тарас та Богдан Пилипонюки. Над цією роботою вони працювали пів року. Дмитро ділиться, що брати довго думали, аби виконати карту так, щоб всі річки та висоти були точно відображені:
“Карта виконана з бетону, він дуже міцний і тактильний. Ми видрукували велику карту, і через неї перебили всі річки, їх повороти. Висоти також виконані з картографічних даних. Тому навіть незрячі можуть “відчути” Україну”, – розповідає скульптор Дмитро Пилипонюк.
Під час створення проєкту «Паспорт країни» у творців виникла цікава ідея – закласти і капсулу часу у бетонну скульптуру України. Тож у капсулу помітили CD-диск, QR-коди та різні посилання, а тоді надійно забетонували в карті.
“Капсула часу – це те, що може передати саме цей момент, в який ми живемо. За 50 років ми сподіваємося, що цю капсулу часу відкриють наші діти та зможуть побачити, що ж відбувалося сьогодні,який цей парк є зараз”, – каже керівниця Парку історії Землі Юлія Поясик.
Загалом паспорт країни – це символ ДНК кожного українця. Його має знати кожен громадянин, каже Юлія:
“Сьогодні на цій локації замайоріли 53 прапори всіх областей і обласних центрів України. Їх підняли звільнені з “Азовсталі” діти та дорослі. Тому цей проєкт символізує силу та велич нашої держави, культури, традицій та глибинні сакральні значення, які наші предки заклали у кожен стяг та герб”, – зазначає Юлія.
Поблизу кожного флагштоку на габіонних стінах стоять описи прапора та герба кожної області та їх геральдичне значення.
“У нас є такий лозунг – «Україна у серці, області у деталях», який символізує ідею цього проєкту. Ми хочемо, щоб люди єдналися, щоб люди знали кожну область. Щоб всюди відчували, що вдома. Кожнаобласть має бути дотична твоєму серцю”, – поділилася керівниця парку.
Також ця локація має мету відтворити історію державотворення України, як могутньої та сильної країни. Бо всі символи на наших прапорах щось означають, додає Юлія.
“Ми сподіваємося, що кожен українець, який потрапить на цю локацію, буде хотіти прочитати щось цікавеньке про кожен прапор чи послухати екскурсію, де можна дізнатися більше про своє місто, область, чи загалом Україну, про її символи”, – зазначає жінка.
Очільниця франківського центру “ЯМаріуполь” Ольга Крохмальова підмітила, що кожному з присутніх було приємно побачити, як замайорів прапор рідної області.
“В моєму рідному місті Маріуполі була площа, де стояли голуби, які символізували кожну область України. Вона називалась Площа Свободи, й на неї не впав жоден російський снаряд.Мені здається, це доводить, що ми виборемо свою свободу, і поки ми єдині, нас жоден ворог не здолає”, – додала Ольга.
Ідея створення цієї локації виникла ще до початку війни у художника Миколи Джички та дизайнера Романа Ферлея. Також до створення долучилися ще багато людей, де кожен мав своє призначення, додали у Парку Історії Землі.
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Bogo News.