СЛІДКУЙТЕ ЗА НАМИ ТУТ

АГЕНЦІЯ НОВИН БОГОРОДЧАНЩИНИ

Інформаційно-пізнавальна інтернет-газета про рідний край, його жителів та їх життя

//

//

//

Калуські театрали відвідали із постановкою про життя і боротьбу Олекси Гірника Богородчани 

04/04/2024

Народний аматорський театр «Легенда» завітав сьогодні у Богородчани із постановкою «Вогонь безсмертя». Драму про життя і боротьбу Олекси Гірника показали у фойє місцевого ліцею №1, що носить ім’я Героя.

Пише Західний кур’єр з посиланням на пресслужбу Калуської міської ради.

— Були присутні майже 800 учнів ліцею. Ми мали дуже гарний контакт із залою, теплий прийом, щиру подяку. Мене здивувало, що постановка зацікавила не тільки старшокласників. Були і учні 2-3-х класів. Педагоги ліцею переконані: навіть найменші повинні знати цю історію, адже йдеться і про патріотичне виховання, і про походження назви їхнього навчального закладу. Ім’я Олекси Гірника ліцей носить із 1997 року, — розповідає режисерка народного аматорського театру «Легенда» Леся Піцик. — Із Богородчанською громадою у нас налагоджена хороша співпраця. Нещодавно постановка «Вогонь безсмертя» зібрала повну залу глядачів у місцевому Народному домі.

Виступ у ліцеї присвятили 112-й річниці з дня народження Олекси Гірника. Він народився у Богородчанах 28 березня 1912 року. І у цьому місті, як і Калуші, пам’ять про його героїчну самопожертву, жива. Під час відвідин ліцею гості із Калуша мали екскурсію до музею Олекси Гірника, який діє при навчальному закладі.  Із вітальним словом звернувся директор ліцею Ігор Онколяк. Виступив і син Олекси Гірника Євген. Він принагідно подарував навчальному закладу примірники книги Михайла Іщенка «Спалився за Україну». Хвилиною мовчання пошанували пам’ять Олекси Гірника і усіх Героїв, які полягли у боротьбі за Україну.

Камерна постановка «Вогонь безсмертя» народного аматорського театру «Легенда» базується на однойменній книзі Василя Бабія.

— Ми дали сценічне життя цьому творові, і увічнили пам’ять про Героя України, нескореного політв’язня, який вдався до немислимого: протесту ціною власного життя. 21 січня 1978 року Олекса Гірник вчинив акт самоспалення на Чернечій горі у Каневі як протест проти русифікації. Це замовчували майже 20 років! — розповідає Леся Піцик. — У нашій постановці Олекса Гірник — сильний, вольовий і мужній. Твердий патріот України. Людина універсального складу розуму і феноменальної пам’яті: він, кажуть, захоплювався творчістю Тараса Шевченка і знав напам’ять чимало із неї.

Прем’єра відбулася у березні минулого року у музеї «Калуська в’язниця». Торік перед Днем Незалежності театр «Легенда» відвідав із цією драмою Канів. На Чернечій горі уклонилися пам’яті незламного земляка.

Зараз акторський склад дещо змінений. У ролі Олекси Гірника — Іван Москалюк, роль матері Героя втілила на сцені Леся Боб’як, а дружини — Анна Шабуня. У ролях: Христина Вальнюк, Юля Дюндіна, Тарас Кіндюх, Дмитро Равх, Ольга Бойко.

«Легенда» щиро вдячна богородчанцям за теплий прийом. Кажуть: цікаві небайдужі глядачі — це головна мотивація, щоб творити, працювати, жити.