СЛІДКУЙТЕ ЗА НАМИ ТУТ

АГЕНЦІЯ НОВИН БОГОРОДЧАНЩИНИ

Інформаційно-пізнавальна інтернет-газета про рідний край, його жителів та їх життя

//

//

//

Володимир Зеленський підписав закон про зниження мобілізаційного віку

02/04/2024

Президент Володимир Зеленський підписав закон про зменшення віку військовозобов’язаних з 27 до 25 років.

У картці відповідного законопроєкту №9281 “Про військовий обов’язок і військову службу” зазначається, що 2 квітня закон повернуто до Верховної Ради з підписом президента. 

Там же зазначається, що документ чекав підпису в ОП з червня 2023 року, тобто 10 місяців. Верховна Рада проголосувала за законопроєкт ще 30 травня 2023 року. Пропозиції щодо зменшення віку розробило Міноборони торік, на початку травня.

Раніше на військовий облік військовозобов’язаних мали ставати громадяни, які досягли 27-річного віку під час перебування на військовому обліку призовників. 

“На теперішній час, під час дії у державі правового режиму воєнного стану, необхідності в тривалому перебуванні громадян (до 27 річного віку) на військовому обліку призовників немає”, – йдеться у пояснювальній записці до закону. 

Також в ній зазначено, що переважна кількість громадян отримує відстрочку від призову на строкову військову службу при досягненні ними 18-річного віку. Більшість із них мають відстрочку від призову на строкову військову службу для здобуття освіти. Їх навчання, як правило, триває протягом 4-6 років в залежності від отриманого рівня вищої освіти (бакалавр, магістр), яке закінчується під час досягнення ними 22-24 річного віку.

А перебування на військовому обліку призовників до 27 років та необхідність щорічного прибуття їх до ТЦК та СП з метою підтвердження права на відстрочку від призову, а також проходження медичних оглядів (обстежень) призводить до значних фінансово-матеріальних витрат.

“Тривале перебування громадян на військовому обліку призовників під час дії воєнного стану вважається недоцільним, враховуючи те, що значна чисельність придатних до військової служби громадян, які не мають статусу військовозобов’язаних, не може бути залучена до військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період”, – сказано в документі.