СЛІДКУЙТЕ ЗА НАМИ ТУТ

АГЕНЦІЯ НОВИН БОГОРОДЧАНЩИНИ

Інформаційно-пізнавальна інтернет-газета про рідний край, його жителів та їх життя

//

//

//

В Івано-Франківську показали вдруге короткометражний фільм «День рішення»

29/03/2024

Фільм присвячений усім героям, які вирішили допомогти своїй країні та пішли воювати. У Івано-Франківську показали короткий метр вдруге. Ідея створити фільм виникла в групи однодумців із Богородчан.

“Одного разу ми зустрілися із Олександром під час роботи, молодим 16-річним хлопчиною (він з десяти  років знімає та монтує відео та фільми), і Олександр Василів сказав мені, що хоче зняти фільм. Тоді я сказав, що, оскільки зараз повномасштабна війна, добре було би створити якусь актуальну історію про це. Тоді ще в 2023 році юний режисер запропонував мені написати сценарій до фільму. Зізнаюся, це був перший мій такий досвід. Попри це, сценарій до короткометражного фільму я написав за три дні”, — розповідає продюсер і сценарист фільму.

Уже в січні 2024 року за декілька робочих днів продюсеру та Олександрові Василіву вдалося зняти “День рішення”.

“Ми працювали над ним від ранку і до ночі впродовж п’яти днів. Олександр його монтував. І 24 лютого відбулася прем’єра нашої історії”, — ділиться продюсер фільму.

Сценарист фільму зізнається, що писав історію з українських реалій.

“Люди зі всієї України виїжджають на заробітки, щоб краще жити. Наш головний герой також виїхав в пошуках чогось кращого до Швеції. Ми і в фільмі показали момент Святої вечері, коли головний герой так далеко від дому під час родинного свята, намагалися передати цей біль та сум в його очах. До слова, цей момент реальний. Мій брат також був на заробітках у Швеції, і коли почалася повномасштабна війна, він повернувся до України. Під час написання цього сценарію я вирішив додати цей фрагмент реальної історії до нашого фільму”.

Режисер короткометражного кіно зізнається, що хотів не тільки розповісти історію, а й змінити глядача. 

“Кожна сцена, кожен діалог був написаний з дбайливою увагою до деталей, з метою передати глядачам найглибші емоції та думки героїв. Моя надія полягає в тому, що кожен, хто подивиться цей фільм, знайде в ньому щось особливе для себе, щось, що залишиться з ним назавжди”, — пояснює продюсер та сценарист фільму .

Сьогодні 29 березня о 16:00  в “Urban Space”знімальна група знову показала цей фільм для всіх охочих. Під час показу були також присутні і актори фільму “День рішення”, зокрема: головний герой Василь Рогів, дружина Василя  — Оксана (в реальному житті Анна Паливода)  та їхня маленька донечка Марічка (в реальному житті Софія Пугальська).

Вхід був вільний, але кожен мав можливість залишити свій донат для ЗСУ. 

Нагадаймо, що фільм можна перегляд посиланням: