СЛІДКУЙТЕ ЗА НАМИ ТУТ

АГЕНЦІЯ НОВИН БОГОРОДЧАНЩИНИ

Інформаційно-пізнавальна інтернет-газета про рідний край, його жителів та їх життя

//

//

//

Мешканці Журак сплели для захисників два десятки маскувальних сіток

22/03/2024

Важливою складовою наближення перемоги є постійна допомога та підтримка в тилу. Окрім постійної адресної допомоги воїнам-односельчанам, мешканці села Жураки організували процес плетіння маскувальних сіток для фронту, потреба у яких є завжди.

Ось уже кілька тижнів поспіль група небайдужих людей плете маскування, які захищають транспорт наших захисників від ворожого ока. На рахунку трудівниць понад два десятки маскувань, які уже відправились у зони активних бойових дій, пише про це  Західний кур’єр.

Ініціативу започаткували родичі бійців, які перебувають на фронті. Навчались майстерності плетіння жураківчани у сусідньому селі Горохолина. Тут з ініціативи старости Надії Гедзик маскувальні сітки плетуть з перших днів повномасштабної війни. Для цього навіть виділили окремий кабінет у приміщенні сільської ради.

У Жураках так званий волонтерський хаб організували у приміщенні місцевого кафе. Щоб прискорити процес плетіння, місцеві майстри-активісти змайстрували станок для порізки тканини, а також верстати, на яких плетуть сітки. Лайфхаки черпали на просторах інтернет-ресурсів.

Щодня «на позиції» заступають до десятка місцевих мешканців. Роботу розподіляють між собою так, щоб її швидше і вправніше виконувати. Одні нарізають клаптики тканини, інші в’яжуть їх на сітку. За словами трудівниць, залежно від розміру та структури самої сітки, вдається сплести одну-дві сітки в день. Першочергово передають маскування тим бійцям, які виконують завдання безпосередньо у зоні бойових дій.

«Намагаюсь щодня хоч на дві годинки прибігти сюди і долучитись до плетіння, – говорить пані Марія, – Думаю, що це обов’язок кожного, хто в тилу – допомагати воїнам чим можеш – донатом чи працею».

«Запити на маскувальні сітки є завжди. На різний транспорт. Найтяжче плести сітки великих розмірів на бронетехніку. З матеріалом допомагають волонтери та благодійники. Потрібні тільки робочі руки. Дуже потрібні, бо, на жаль, до процесу залучаються одні і ті ж люди», – говорить пані Галина.

Тому невтомні «павучки» закликають всіх мешканців Журак долучатись до плетіння сіток – хоча б на кілька годин в день. Бо де дружніші, там сильніші. Й біда тоді, коли один в обороні, а десять в стороні…