СЛІДКУЙТЕ ЗА НАМИ ТУТ

АГЕНЦІЯ НОВИН БОГОРОДЧАНЩИНИ

Інформаційно-пізнавальна інтернет-газета про рідний край, його жителів та їх життя

//

//

//

15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 35-та річниця виведення військ з Афганістану

16/02/2024

15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 35-річниця виведення військ з Республіки Афганістан. 

Щоб вшанувати пам’ять побратимів, сьогодні у Богородчанах на меморіальному комплексі загиблим на Афганській землі та померлим на батьківщині від фізичних та душевних ран традиційно зібралися воїни-афганці та голова Богородчанської організації Української Спілки ветеранів Афганістану Михайло Головчук. Разом із ними шану полеглим віддав секретар селищної ради Роман Мотуз.

Поминальну панахиду, присвячену пам’яті загиблих, відслужили о. Михайло Момот та о. Володимир Гринишин. Присутні хвилиною мовчання вшанували памʼять всіх, хто не повернувся з війни. На знак глибокої поваги до полеглих присутні поклали квіти та лампадки до пам’ятника. 

Війна в Афганістані тривала майже 10 років. Через афганське пекло пройшли 160 тисяч українських військовослужбовців, 3360 з яких загинули. Це страшна ціна, яку заплатила Україна за імперські амбіції кремля. Трагічний слід вона залишила для багатьох українців та їхніх сімей. Кожен виніс з тієї війни свої спогади, свій біль і життєвий досвід…

Із початком повномасштабного вторгнення воїни-афганці одразу стали на захист України. Сьогодні вони застосовують і передають свій бойовий досвід молодим поколінням українських військових, які захищають державу від агресора. Вдячність бійцям, які сьогодні боронять цілісність і незалежність України!

Джерело: Богородчанська селищна рада