СЛІДКУЙТЕ ЗА НАМИ ТУТ

АГЕНЦІЯ НОВИН БОГОРОДЧАНЩИНИ

Інформаційно-пізнавальна інтернет-газета про рідний край, його жителів та їх життя

//

//

//

Володимир Зеленський підтвердив, що розмірковує замінити головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного

05/02/2024

Президент Володимир Зеленський підтвердив, що розмірковує замінити головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.

Про це глава української держави розповів в інтерв’ю італійському телеканалу Rai.

Однак йдеться не про одну людину, а цілий напрямок керівництва країни.

“Це питання, яке стосується людей, які повинні очолити Україну. Однозначно потрібне перезавантаження, новий початок. Я маю на увазі щось серйозне, що стосується не однієї людини, а напряму керівництва країни”.
На запитання журналіста щодо повідомлень ЗМІ про можливе звільнення командувача Збройних сил України генерала Валерія Залужного, Зеленський відповів, що йдеться про кадрове перезавантаження не лише у військовій сфері.

“Коли ми говоримо про це, я маю на увазі заміну низки державних керівників, а не тільки в одному секторі, як військо. Я думаю про цю заміну, але тут не можна сказати, що ми замінимо тільки одну людину”, – сказав Зеленський.
Президент України наголосив, що думає про глобальну заміну, що стосується не лише однієї посади, а управлінського напрямку.

“Якщо ми хочемо перемогти, ми всі повинні рухатися в одному напрямку, впевнені в перемозі, ми не повинні падати духом, опускати руки, ми повинні мати правильну позитивну енергію… тому я говорю про перезапуск, заміну. Я маю на увазі щось серйозне, що стосується не однієї людини, а напряму керівництва країни”, – пояснив він.
Що відомо про ймовірне звільнення генерала Залужного
2 лютого The Washington Post, посилаючись на два анонімних джерела, повідомила, що влада України сказала США, що Зеленський вирішив звільнити головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Адміністрація Сполучених Штатів “не підтримали й не заперечували”.

Секретар Ради нацбезпеки й оборони Олексій Данілов заявив, що “на сьогодні немає” документа стосовно відставки Валерія Залужного з посади головнокомандувача ЗСУ.

31 січня газета The New York Times з посиланням на колишнього високопоставленого українського чиновника написала, що Зеленський планував звільнити Залужного, але відмовився, коли новина просочилася у пресу.

Прессекретар президента Сергій Никифоров прокоментував про нещодавні публікації в західних ЗМІ: “Ми прокоментували ці чутки ще в понеділок. Наразі жодної додаткової інформації немає. Все інше — спекуляції ЗМІ з посиланням на неназвані джерела”.

А речник Міноборони Іларіон Павлюк про останні публікації в ЗМІ сказав: “Міністерство оборони прагне не коментувати чутки”.