СЛІДКУЙТЕ ЗА НАМИ ТУТ

АГЕНЦІЯ НОВИН БОГОРОДЧАНЩИНИ

Інформаційно-пізнавальна інтернет-газета про рідний край, його жителів та їх життя

//

//

//

У селі Солотвинської громади волонтери “Франківського опору” облаштовують реабілітаційний центр для ветеранів війни “Франко Гражда”.

03/11/2023

На Івано-Франківщині волонтери “Франківського опору” облаштовують реабілітаційний центр для ветеранів війни “Франко Гражда” пише про це Суспільне Івано-Франківськ.

Про це Суспільному розповів директор благодійного фонду “Франківський опір” Володимир Рожнов. 

Володимир Рожнов розповідає: у серпні 2023 року придбав будинок. Зараз його реконструюють, а на території центру добудовують котельню, майстерню та відкриту веранду. 

Директор благодійного фонду "Франківський опір" Володимир Рожнов

Директор благодійного фонду “Франківський опір” Володимир Рожнов. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

У центрі буде 10 кімнат, а також кухня, душові кабіни та санвузли. Роботи планують завершити до травня 2024 року. Зі слів чоловіка, центр будують в гуцульському стилі.

“Це — місце, де я можу захиститися, де я можу бути в спокої. Ґражда — дуже специфічна побудова будинку. Вона візуально приємна на око, і, крім того, це — додатковий захист. У горах більше опадів, і нам бажано, щоб було місце, де ми можемо перебувати під дахом”, — розповідає Володимир Рожнов.

Реабілітаційний центр для ветеранів "Франко Гражда"

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

З його слів, на території центру планують обладнати дві печі для випалу кераміки, щоб проводити майстер-класи для військових. 

Майстри облаштовують реабілітаційний центр

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Зараз над проєктом працює семеро майстрів. Один з них — тесля Богдан Сметанюк. Чоловік каже: до початку зими разом з командою планують перекрити дах будинку.

“Ми робимо отвір для сходів. Стінку треба розбивати й кімнати доробляти. Роботи дуже багато є”, — говорить Богдан Сметанюк. 

Ветеран війни Ігор Фуфалько

Ветеран Ігор Фуфалько. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Ігор Фуфалько — ветеран АТО. Чоловік розповідає, коли почалось повномасштабне вторгнення РФ, повернувся з Бельгії, щоб захищати країну у складі 10 окремої гірсько-штурмової бригади “Едельвейс”. Ігор був кулеметником. У серпні 2023 року у бою під Бахмутом отримав поранення. Зараз він допомагає будувати центр реабілітації для ветеранів.

У мене вісім бойових років без трьох місяців. Повернувся, щоби молоді недосвідчені хлопці не йшли. Багато навчив тих, які зі мною були. З мого взводу вижив тільки я і командир. Робимо зараз тут для хлопців такий реабілітаційний центр, щоб вони могли займатися, щоб могли забувати про труднощі”, — розповідає Ігор Фуфалько.

Реабілітаційний центр "Франко Гражда"

Роботи планують завершити до травня 2024 року. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Центр розрахований на 40 людей. Володимир Рожнов каже: після відкриття закладу планують робити восьмиденні заїзди для реабілітації ветеранів. Зі слів чоловіка, військові зможуть залишатися в центрі не лише на тиждень, а й на кілька місяців.