СЛІДКУЙТЕ ЗА НАМИ ТУТ

АГЕНЦІЯ НОВИН БОГОРОДЧАНЩИНИ

Інформаційно-пізнавальна інтернет-газета про рідний край, його жителів та їх життя

//

//

//

“Літай”: на Львівщині українських ветеранів вчитимуть пілотувати дрони

13/08/2023

Ветеранів ЗСУ, які отримали поранення або ампутації, вчитимуть пілотувати дрони. Проєкт, який впроваджують в одному із реабілітаційних центрів на Львівщині, називається “Літай”. Реалізовують його за підтримки благодійників та українського ветеранського фонду Мінветеранів, пише про це Суспільне.

Ветеран ЗСУ з Івано-Франківщини Максим Веприк. Фото: Суспільне Львів

Як розповіла Суспільному керівниця напрямку реабілітації благодійного фонду “Із янголом на плечі” Христина Хлопіцька, проєкт є частиною реабілітаційної програми для поранених військовослужбовців. 

У реабілітаційному центрі на Львівщині обладнали кабінет для навчання ветеранів як керувати дронами. Тут інструктори розповідають і показують роботу безпілотників.

Вирішив навчитись керувати дроном Максим Веприк з Івано-Франківщини. У чоловіка потрійна ампутація після поранення поблизу Соледару. Зараз він на реабілітації на Львівщині. До цього, каже, пробував керувати дроном кілька разів, але не у бойових умовах.

“Для мене такі навички — це більше для власного розвитку, тим більше, що був лівша, а тепер в мене робоча рука і взагалі єдина ціла кінцівка — це права. А це корисно для дрібної моторики. По друге, це спосіб відволікання. І коли ти концентруєшся на керуванні дроном, це допомагає часто з фантомним болям”, – розповідає Максим Веприк.

Проводять заняття інструктори двічі на тиждень. Спершу лекції, опісля хлопці спробують працювати на симуляторах і далі – реально вчитимуться підіймати дрони на певних локаціях, розповідають пілот навчального центру Максим Дробот.

“Ми маємо їм пояснити всю “фізику”, як воно працює. Бо досвід управління автомобілем є, практично, у всіх. Велосипеда — теж. Це є два і чотири колеса. А в дрона — це система координат. І це має бути в голові, і ви маєте розуміти як це у повітрі, бо ми працюємо у повітрі. А другий важливий фактор — це велика швидкість”, — пояснює Максим Дробот.

Пілотування дронів

Навчання для ветеранів ЗСУ є безкоштовним. Фото: Суспільне Львів

Навчання для поранених хлопців та дівчат є безплатним, проєктом опікуються благодійники, розповідає керівниця напрямку реабілітації благодійного фонду “Із янголом на плечі” Христина Хлопіцька. Також таке навчання є частиною їхньої реабілітації.

“Зараз є дуже багато проєктів, навіть багато освітніх проєктів, у школах можна бути інструкторами, або навчати когось в інститутах. Також агропромисловість потребує пілотів дронів. Коли наші хлопці керують дронами, в них є координація рухів, це дуже класний момент реабілітації”, — каже керівниця напрямку реабілітації.

За словами Христини Хлопіцької, надалі проєкт планують розширювати, щоб вчити ветеранів пілотуванню у реабілітаційних відділеннях у різних областях України.