СЛІДКУЙТЕ ЗА НАМИ ТУТ

АГЕНЦІЯ НОВИН БОГОРОДЧАНЩИНИ

Інформаційно-пізнавальна інтернет-газета про рідний край, його жителів та їх життя

//

//

//

43 млн гривень субвенції отримала Івано-Франківщина для придбання житла для родин військових та ветеранів

21/07/2023


43 млн гривень субвенції отримала Івано-Франківщина для придбання житла для родин наших військових та ветеранів. А це означає, що 22 сім’ї матимуть свої квадратні метри, повідомила 
Світлана Онищук, голова Івано-Франківської ОВА.

Зокрема:

майже 18 млн грн розподілять між такими категоріями:

▫️ особи, які отримали інвалідність I-II групи внаслідок участі в антитерористичній операції та захищаючи територіальну цілісність України;

▫️ члени сімей учасників бойових дій, які загинули, чи вважаються зниклими безвісти.

Сьогодні на обліку для отримання грошової компенсації на придбання житла перебуває 30 людей. Виділені кошти дадуть змогу забезпечити житлом 10 з них відповідно до черги. Йдеться про людей з Івано-Франківської, Калуської, Надвірнянської, Рогатинської, Яремчанської та Рожнівської ТГ.

Інша постанова Уряду передбачає забезпечення житлом:

▫️внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України й отримали інвалідність III групи;

▫️ внутрішньо переміщених осіб з числа учасників бойових дій.

В Івано-Франківській області таких на обліку – 26 осіб, з них 6 отримають грошові компенсації на суму понад 11 млн грн відповідно до розподілу субвенції з державного бюджету.

11 млн 300 тис. грн виділено на виплату житлової компенсації відповідно до постанови Кабміну про

забезпечення житлом певних категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їхніх сімей. Йдеться про учасників бойових дій з інвалідністю I-II групи, яка настала через поранення, контузії, каліцтва або захворювання, пов’язані з перебуванням у тих країнах.

В області на обліку таких – 14 людей. 5 відповідно до черги отримають кошти на придбання власних квадратних метрів. Це – мешканці Івано-Франкіська, Калуша, Косова й Яремче.

Ще одна категорія, яка може розраховувати на нове житло – учасники Революції Гідності, які через події на Майдані отримали інвалідність I-II групи та члени сімей загиблих протестувальників.

На обліку на отримання грошової компенсації на придбання житла перебуває 2 особи. Передбачено 2 млн 400 тис.грн для мешканця Верхнянської територіальної громади.