СЛІДКУЙТЕ ЗА НАМИ ТУТ

АГЕНЦІЯ НОВИН БОГОРОДЧАНЩИНИ

Інформаційно-пізнавальна інтернет-газета про рідний край, його жителів та їх життя

//

//

//

На Івано-Франківщині оцифрували 50 пам’яток архітектури – 3D-тури можна побачити на сайті

15/07/2023

У рамках проєкту «HE-CROSS» на Прикарпатті оцифрували 50 об’єктів культурної спадщини.

Інформація про пам’ятки, які оцифрували, представлена у кількох форматах: фото, віртуальний тур, відео, лазерне сканування, йдеться на сайті Франківщина Туристична.

Результатом роботи команди учасників ґрантового проєкту «Розвиток транскордонного співробітництва щодо популяризації об’єктів історичної та культурної спадщини на транскордонній території Румунії й України» став ще один інформаційно-просвітницький, науково-практичний вебресурс для вивчення і популяризації об’єктів культурної спадщини Івано-Франківщини.

У результаті реалізації проєкту провели лазерне 3D-сканування 100 історико-культурних об’єктів на території Івано-Франківської області та Сучавського повіту. Його результати допоможуть у проведенні наукових досліджень і розробленні практичних рекомендацій щодо збереження, відновлення та охорони об’єктів історико-культурної спадщини. Інформаційні продукти розміщені на сайті hecross.net.

Також у рамках проєкту оноволи приміщення геологічного музею Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

Крім цього, були проведені тренінги та ознайомлювальні двосторонні візити. Їх провели для представників туристичних фірм, туристично-інформаційних центрів, громадських організацій, студентів, виготовлені промоційні відеоролики, публікації англійською, румунською та українською мовами тощо.

Результати проєкту можуть бути використані музеями, органами державної влади і місцевого самоврядування, громадських організацій, туристичних фірм для популяризації, дослідження стану, відновлення, благоустрою, розвитку інфраструктури об’єктів історичної та культурної спадщини на транскордонній території.