СЛІДКУЙТЕ ЗА НАМИ ТУТ

АГЕНЦІЯ НОВИН БОГОРОДЧАНЩИНИ

Інформаційно-пізнавальна інтернет-газета про рідний край, його жителів та їх життя

//

//

//

Fiїnka та Alyona Alyona представили нову пісню

29/06/2023

Після багатьох запитів від фанатів співачки Fiїnka та Alyona Alyona презентують спільну пісню “Наше злото”.

Прикарпатка Fiїnka так розповіла про історію появи цього релізу:

«Під кожним моїм відео можна прочитати комент: «шо це за мова?», «навчись нормально говорити», «а можна державною» і т.д. Біда в тім, шо величезна кількість людей тільки зараз знайомляться з тією самою державною і для них діалект звучить як іноземна.

Я вирішила підняти тему про те, шо наша мова дуже різна в кожному куточку України і розмовляти треба «літературною», інакше ти безграмотний – наративи совєтів. Дуже принижувались діалекти, але на них тримається наша жива мова.

Саме так ми й індефікуємо регіони нашої країни. Це виключно наше і робить з нас українців.

Я запропонувала втілити цю ідею в трек з Альоною, бо вона артистка, яка ніколи не стоїть осторонь важливих тем і сама відрізняється прекрасним степовим говором з Кіровоградщини. Символічно, що цю пропозицію Альона прийняла саме в День рідної мови. А вже в День Конституції України, в якій чітко вказано, що державна мова України — українська, виходить наш спільний трек «Наше злото».

Пісню можна послухати на платформах:

Нагадаємо, Fiinka – сценічний псевдонім співачки, акторки і авторки популярного комедійного блогу “Ліжник TV” Ірини Вихованець. У грудні 2022 року Ірина Вихованець / Fiїnka подалася на Нацвідбір на “Євробачення-2023” з динамічною композицією про Довбуша, густо насиченою алюзіями на гуцульську традицію. Що не дивно: Fiїnka – гуцулка, і саме слово “фіїнка” на гуцульській говірці означає “похресниця”.