СЛІДКУЙТЕ ЗА НАМИ ТУТ

АГЕНЦІЯ НОВИН БОГОРОДЧАНЩИНИ

Інформаційно-пізнавальна інтернет-газета про рідний край, його жителів та їх життя

//

//

//

Запрацював Єдиний реєстр зброї – власники можуть продовжити дію дозволу

23/06/2023

З 23 червня в Україні почав працювати Єдиний реєстр зброї.

Про це міністр внутрішніх справ Ігор Клименко повідомив у телеграмі.

Запрацював Єдиний реєстр зброї - власники можуть продовжити дію дозволу 1

В Єдиному реєстрі зброї власники можуть продовжити дію дозволу на зброю. Ті власники зброї, які мають чинні паперові дозволи, можуть зробити це, коли спливе їх термін дії, сьогодні в ефірі загальнонаціонального телемарафону “Єдині новини” сказав заступник міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко.

“В першу чергу кожен користувач, власник зброї отримує можливість зайти в особистий кабінет громадянина, верифікувати себе, побачити ту зброю, яка рахується за цим громадянином, встановити відповідність зброї і тієї інформації, яка знаходиться в реєстрі, і головне – отримати інформацію про строк дії свого дозволу і таким чином зрозуміти, коли необхідно звертатися через свій особистий кабінет, щоб продовжити дію дозволу”, – розповів Тимченко.

Він додав, для продовження дозволу на зброю необхідно звертатися тільки тоді, коли спливає його термін дії.

“Тобто, мова йде про дозволи-книжечки, які є на руках, і якщо умовно громадянин отримав дозвіл 22 червня 2023 року, це не означає, що із завтрашнього дня із запуском Єдиного реєстру зброї є необхідність звертатися до поліції або до суб’єктів господарювання для зміни такого дозволу. Дозвіл буде діяти три роки, і фактично ми можемо говорити, що в повному обсязі реєстр зброї запрацює тоді, коли кожен громадянин змінить свій дозвіл на користування зброєю через три роки після його припинення”, – пояснив Тимченко.

Стосовно реєстрації трофейної зброї Тимченко зауважив, що це питання поки не врегульовано законодавчо.

“Трофейна зброя, і взагалі зброя, яка сьогодні надходить з території Південної та Східної України, – питання зараз вирішується законодавчо, яким чином таку зброю можна вносити в реєстр: через органи поліції, через експертні служби. Проте наразі це не стосується Єдиного реєстру зброї. Це питання сьогодні вирішують законодавці”, – сказав заступник міністра.