СЛІДКУЙТЕ ЗА НАМИ ТУТ

АГЕНЦІЯ НОВИН БОГОРОДЧАНЩИНИ

Інформаційно-пізнавальна інтернет-газета про рідний край, його жителів та їх життя

//

//

//

Замість Дня перемоги – День Європи: чим це свято особливе для українців

09/05/2023

Замість Дня перемоги – День Європи: чим це свято особливе для українців. Пояснює Центр стратегічних комунікацій

Президент Зеленський підписав Указ про відзначення Дня Європи 9 травня. І ось чому:

Україна – невід’ємна частина європейської цивілізації, в якій шануються свобода, рівність, гідність та права. Ми повертаємося до спільноти об’єднаної Європи, звідки нас штучно висмикнула імперія.

Європейськість – одна з основ ідентичності української нації. Під прапором об’єднаної Європи Українці вийшли на Майдан у 2013 році. Люди відстоювали своє європейське майбутнє.

Європейська інтеграція – це стратегічний курс України, метою якого є повноцінне членство нашої країни у Євросоюзі.

Попри війну, Україна дедалі глибше інтегрується в європейський простір у всіх галузях: політичній, правовій, культурній – адаптуємо своє законодавство до європейського, разом формуємо підґрунтя для поступової інтеграції України до єдиного європейського ринку.

День Європи – не нове для України свято, воно існує вже протягом 20 років, але раніше його відзначали у третю суботу травня.

Це свято офіційно затвердила Рада Європи у 1985 році. Відтепер Україна відзначатиме його синхронно з ЄС.

День Європи існує не на противагу Дню перемоги, який раніше відзначався 9 травня. Він приурочений до історичної події – Декларації Шумана 9 травня 1950 року, яка стала імпульсом для початку європейської інтеграції, що передувала створенню ЄС.

При цьому в Україні зберігається День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років, який відзначається 8 травня – також синхронно з Європою.

Україна як ніхто інший знає ціну єдності демократичних країн, чия підтримка дозволила нам зупинити російського агресора. Європа допомогла нам у найкритичніший момент нашої сучасної історії.

Приєднання України до ЄС зміцнить європейську спільноту, посилить її обороноздатність, посуне політичні кордони Європи на схід.