Інформаційно-пізнавальна інтернет-газета про рідний край, його жителів та їх життя
17/03/2023
В Івано-Франківській області 20 медичних закладів можуть надавати безоплатну реабілітаційну допомогу. Вони уклали контракт із Національною службою здоров’я України за двома “реабілітаційними” пакетами.
Про це Суспільному повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоров’я України.
З-поміж 20 медзакладів 14 можуть надавати допомогу за пакетом “Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах” і усі 20 – за пакетом “Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах”.
Медзаклади Івано-Франківщини, які уклали договір з НСЗУ за двома реабілітаційними пакетами:
Ще шість закладів Івано-Франківської області уклали договір лише за пакетом “Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах”:
Знайти конкретну лікарню можна на сайті НСЗУ. Для цього потрібно перейти у розділ 1 “Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій”. На третій сторінці обрати серед фільтрів населений пункт, а в підрозділі “Групи послуг” – необхідний пакет (53 Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах або 54 Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах). Після цього ви побачите всі заклади, які мають договір на пакет, а також їхні контакти.
Також можна зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Оператор підкаже найближчий медзаклад, який уклав договір.
“Реабілітаційна допомога стала доступнішою наприкінці 2022 року, коли Програму медичних гарантій розширили новими пакетами: “Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах” та “Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах”. Вже зараз держава оплачує закладам, що підписали контракт із НСЗУ, надання громадянам якісних безоплатних реабілітаційних послуг”, — йдеться у дописі.
В МОЗі повідомляють, щоб пройти безкоштовний курс реабілітації, потрібне електронне направлення від сімейного лікаря або медика, який лікує, зокрема лікаря фізичної та реабілітаційної медицини. Проте, якщо йдеться про реабілітацію в стаціонарі, її також можна отримати через переведення з медзакладу або клінічного підрозділу лікарні.
Які послуги можна отримати в межах “реабілітаційних” пакетів:
Повний перелік послуг можна знайти на сайті НСЗУ (пункти 38 та 40).
Основною вимогою до стаціонарного реабілітаційного пакета є те, що кожен пацієнт має щоденно отримувати щонайменше три години індивідуальних реабілітаційних втручань.
Щодо амбулаторного пакета, то він передбачає надання реабілітаційної допомоги від однієї до двох годин на добу або менше ніж годину на добу для пацієнтів, які потребують нейрореабілітації, ортопедичної, психологічної, кардіо-респіраторної реабілітації або комплексної реабілітації. Також передбачені й інші напрями реабілітації.
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Bogo News.