СЛІДКУЙТЕ ЗА НАМИ ТУТ

АГЕНЦІЯ НОВИН БОГОРОДЧАНЩИНИ

Інформаційно-пізнавальна інтернет-газета про рідний край, його жителів та їх життя

//

//

//

Прикарпатцям на замітку: нюанси вручення повістки на вулиці

16/03/2023

Отримати повістку може будь-який військовозобов’язаний у будь-якому місці. Вулиця не є цьому виключенням.

Однак, не кожна особа у військовій формі є представником військкомату та має право на вручення повістки. При врученні повістки працівник центру комплектування повинен представитися та за потреби пред’явити відповідне посвідчення. Його дані можна записати.

Про це розповів юрист Ілля Шипко, передає Bogo News.

Так, повістка повинна бути обов’язково заповнена всіма необхідними реквізитами, підписана військовим комісаром та з печаткою.

Перед врученням повістки працівники військкомату повинні з’ясувати особу. Наприклад, якщо чоловікові понад 60 років він не є військовозобов’язаним та вручати йому повістку на вулиці немає потреби. При отриманні повістки громадянин зобов’язаний розписатися про отримання з зазначенням дати отримання.

За словами юриста, відмовитися від отримання повістки також можна, але варто пам’ятати, що при цьому складається акт у присутності свідків та надалі це може розцінюватися як ухилення від військової служби.

Водночас неявка без поважних причин в особливий період означає ухилення від призову і передбачає кримінальну відповідальність за ст. 335 Кримінального кодексу — карається обмеженням волі на строк до трьох років.

Разом з тим, якщо, для прикладу, особа тимчасово поїхала в інше місто або область і там на вулиці зустріла працівників центру комплектування та соціально підтримки, то можна відразу повідомити їх про те, що Ви знаходитеся на обліку в іншому центрі комплектування та за можливості показати довідку про місце реєстрації або військовий квиток. Якщо все ж таки отримали повістку на вулиці в іншому місці, то можна прийти до центру комплектування та територіальної підтримки та надати підтверджувальні документи про перебування на військовому обліку в іншому місці.


Повістки нового зразка: що змінилось


Так, повістки нового зразка містять нову назву військкоматів та більший перелік необхідних документів. Відтепер замість військових комісаріатів — територіальні центри

Крім того, у повістці нового зразка додали згадку про законодавчу відповідальність, якщо військовозобов’язаний не з’явиться за повісткою у визначений час без поважної причини.

Разом з тим, збільшилася кількість документів, які необхідно принести до центру комплектування для уточнення своїх даних. До паспорта, військового квитка та приписного додався ідентифікаційний код.

Підкреслимо, що повістки нового зразка не поширюються на відправлення до військових центрів, які залишаються у старому варіанті.


Захист України — обов’язок


Влада наголошує, що в українців окрім прав, є ще й обов’язки. Зокрема, військовий обов’язок включає дотримання правил військового обліку.

Усіх військовозобов’язаних закликають до виконання свого конституційного обовʼязку із захисту країни від російських загарбників.