СЛІДКУЙТЕ ЗА НАМИ ТУТ

АГЕНЦІЯ НОВИН БОГОРОДЧАНЩИНИ

Інформаційно-пізнавальна інтернет-газета про рідний край, його жителів та їх життя

//

//

//

Жителям Івано-Франківщини розповіли про тонкощі бронювання військовозобов’язаних

11/03/2023

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 року №76 ухвалено новий порядок бронювання військовозобов’язаних.

Згідно з новим порядком бронювання військовозобов’язаних буде погоджувати Генеральний штаб Збройних сил України.

Так, бронювання військовозобов’язаних, які перебувають у запасі та працюють на підприємствах, в установах та організаціях, органах влади відбувається у період мобілізації й воєнний час.

Зокрема, бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють:

  • в органах державної влади, місцевого самоврядування у разі, якщо це необхідно для забезпечення їхнього функціонування;
  • на підприємствах, установах та організаціях, що мають мобілізаційні завдання;
  • на підприємствах, в установах, організаціях, що виробляють товари, виконують роботи чи надають послуги, необхідні для потреб ЗСУ;
  • на підприємствах, установах, організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення.

Кількість військовозобовʼязаних, які підлягають бронюванню, не повинна перевищувати 50%. Однак, у разі обґрунтованої потреби кількість військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню, може й перевищувати 50%.

Посвідчення про відстрочку від призову під час мобілізації та повідомлення про взяття на спеціальний військовий облік можна оформити у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки після отримання так званої «броні». Зокрема, відтепер військовий облік поділятиметься на загальний та спеціальний. На загальному перебуватимуть ті військовозобовʼязані, які не мають броні. Водночас спеціальному обліку підлягатимуть ті, хто отримав бронь.

Бронювання працівників та їх відстрочка від призову під час мобілізації діє протягом строку, який визначає міністерство економіки України у своєму рішенні, але не може перевищувати 6 місяців.

Визначення підприємства критично важливим здійснюється центральними органами виконавчої влади, іншими органами держуправління у відповідних сферах національної економіки, обласними військовими адміністраціями. Найближчим часом буде оприлюднено розпорядження ОВА, яким визначатиметься склад комісії та критерії щодо визначення критично важливих підприємств для територіальних громад.

Місцева влада подає списки військовозобов’язаних до районних військових адміністрацій. Після погодження їх надсилають до Генерального штабу ЗСУ. Документи, що подають до районних військових адміністрацій:

  • лист з обґрунтуванням;
  • список військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню;
  • довідка.

Відмовляють у бронювання у тих випадках, коли це стосується дефіцитних військових спеціальностей для потреб Збройних сил України. Працівника бронюють терміном на пів року, а тому через шість місяців у разі потреб його необхідно забронювати повторно.

Надана відстрочка від призову підлягає анулюванню, якщо:

  • Закінчився строк її дії;
  • завершилося виконання або скасували завдання підприємству, установі, організації щодо задоволення потреб ЗСУ, інших військових формувань, населення;
  • ліквідували орган державної влади, інший державний орган, підприємство, установу, організацію;
  • військовозобов’язаний звільнився з органу державної влади, іншого державного органу, підприємства, установи, організації.

Заброньовані працівники  можуть виїхати за кордон. Однак, при цьому для перетину кордону таким військовозобов’язаним необхідно мати декілька документів:

  • посвідчення про відстрочку — «бронь», тобто витяг із наказу Мінекономіки;
  • документи про відрядження — витяг із наказу про відрядження, або посвідчення про відрядження, або лист-звернення до Державної прикордонної служби України, в якому керівник компанії зазначає, що відповідна посадова особа відряджається для виконання службових обов’язків за кордоном;
  • повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік, на якому якраз перебувають заброньовані військовозобов’язані.

Посвідчення про відстрочку від призову під час мобілізації та повідомлення про взяття на спеціальний військовий облік можна оформити у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки після отримання так званої «броні».