Інформаційно-пізнавальна інтернет-газета про рідний край, його жителів та їх життя
07/03/2023
Це 10866 гектарів мальовничих лісових земель. Неймовірні рівнини, які плавно переходять в могутні гори, найвищу частину Горган – Сивулю, Ігровець та Високу.
Наше завдання – збереження та відтворення цінних видів живої природи, яка є в цих землях. Стараємось створювати умови для організованого туризму, науково-дослідницьких робіт та звичайного сімейного відпочинку. Наша концепція, це туристичне і рекреаційне освоєння центральної частини Горган та збереження всіх місцевих екосистем в природному стані, – каже головний природознавець НПП «Синьогора» Богдан Ярославович Бойчук.
Загалом територія НПП розташована на землях сіл Гута та Стара Гута, що зараз входять до Солотвинської громади. Дістатися до цього місця легко – автомобілем можна доїхати з Івано-Франківська менш ніж за годину.
95 відсотків земель парку, це ліси, в яких ховаються чимало найрізноманітніших видів тварин та рослин. Природознавець розповідає, що загалом та території нараховано близько 202 видів рослин, 106 видів грибів та 654 види тварин. Деякі з них збереглися тут ще з часів льодовикового періоду та вирізняють парк серед усіх інших.
Фотопастки, які встановлені в нас на території, фіксували тут ведмедів, козуль, декількох вовків. Також можна зустріти благородного оленя, дикого кабана, рись та дикого кота, який є дуже рідкісним видом, – додає Богдан Бойчук.
Проте деякі види тварин можна побачити не лазивши по горах, оскільки в парку облаштовані вольєри з муфлонами, кабанами, плямистим оленем та європейською ланню.
Окрім всього, «Синьогора» є неймовірним місцем для фототуризму. Локацій для цікавих фотосесій тут незліченна кількість. До того ж з настанням різних місяців, рослинний світ дуже змінюється і дає новий простір для фантазії.
В нас є дуже гарна поляна, яка називається Мулівці. Там завжди росте дуже багато квітів. Зараз навесні там можна побачити первоцвіти й підсніжники. Піднявшись трохи вище в гори можна зустріти красивий шафран.
Однією з найбільш цікавих рослин, які можна зустріти в цій місцевості, є лілія лісова.
Окрім естетичного задоволення парк є оздоровчим місцем. Місцеві люди розповідають, що колись дослідники визначили, що тут найчистіше повітря в області, тому сюди можна їхати, щоб оздоровити свої легені. Також на території парку є два джерела, до яких вас запросто скерують або місцеві мешканці, або працівники служби охорони парку.
В нас є два джерела нафтусі. Декілька років тому одеська лабораторія робила аналізи цієї води та визначила, що вона нічим не гірша від моршинської або трускавецької води.
Чимало туристів починають свій шлях саме на території «Синьогори», адже зараз на території парку виділено 12 туристичних маршрутів різної складності та тривалості. Там відновлено довоєнне маркування маршрутів, встановлені вказівники та інформаційні щити з мапами. Також в парку створені умови для тривалого відпочинку, побудовані альтанки, облаштовані місця для розведення вогнищ та розкладання наметів.
Гори завжди були, є та будуть ідеальним місцем для «тихого полювання». Люди підіймаються в гори не лише заради спортивного інтересу, але й щоб набрати екологічно чистих грибів, смачних лісових ягід та й взагалі різної лікарської сировини для чаїв чи інших потреб.
Ми хочемо, щоб кожен охочий зміг побачити красу наших українських гір. Щоб люди на собі відчули, що гори це не лише краса, але й здоров’я. Саме тому ми так активно працюємо над створенням комфортних умов відпочинку, який не потребує захмарних грошей, але лише бажання та відповідального ставлення до навколишньої природи, – підсумував Богдан Бойчук.
Освіта – бакалавр журналістики, реклами та зв’язків з громадськістю УКД.
Досвід роботи в журналістиці 5 років.