СЛІДКУЙТЕ ЗА НАМИ ТУТ

АГЕНЦІЯ НОВИН БОГОРОДЧАНЩИНИ

Інформаційно-пізнавальна інтернет-газета про рідний край, його жителів та їх життя

//

//

//

Прикарпатцям на замітку: з 25 лютого у селах України почнеться обмін ламп розжарювання на LED

25/02/2023

Програма Європейського Союзу та українського уряду з обміну ламп розжарювання на енергоефективні світлодіодні почне діяти в 23 тисячах населених пунктів України з 25 лютого.

Обміняти лампи зможуть навіть жителі прифронтових населених пунктів Донецької, Луганської, Херсонської, Харківської та Запорізької областей. Загалом по селах для обміну буде доступно 6,6 млн світлодіодних ламп, повідомили у прес-службі Міністерства економіки.

Попередньо замовити лампи можна через застосунок «Дія», якщо відділення «Укрпошти» присутні у списку доступних відділень. А для тих, хто не має «Дії», потрібен паспорт, ідентифікаційний код та лампи старого зразка для обміну. Кожна людина може обміняти до 5 ламп старого зразка на 5 нових світлодіодних ламп.

У Міністерстві економіки зауважили, що за неповний місяць від запуску програми українці вже обміняли понад 7 млн ламп.

Програму обміну ламп реалізують Міністерство економіки, Міністерство цифрової трансформації та «Укрпошта» за підтримки Європейського Союзу. Її розробили для підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергії у пікові години.

Найактивніше обміни відбувалися в Київській (910 тис.), Львівській (610 тис.), Дніпропетровській (735 тис.), Вінницькій (421 тис.), Одеській (400 тис.), Харківській (395 тис.), Черкаській (270 тис.) та Хмельницькій (268 тис.) областях.

Програма фінансується Європейським Союзом та має на меті забезпечити Україну 35 мільйонами світлодіодних ламп. Франція також долучилася до реалізації програми, профінансувавши додаткові 5 мільйонів ламп.

Нагадаємо, в тестовому режимі обмін лампочок запустили 11 січня, а повноцінно програма запрацювала з 16 січня.