СЛІДКУЙТЕ ЗА НАМИ ТУТ

АГЕНЦІЯ НОВИН БОГОРОДЧАНЩИНИ

Інформаційно-пізнавальна інтернет-газета про рідний край, його жителів та їх життя

//

//

//

Без 30 тисяч: франківські депутати не підтримали звернення проти скасування доплат військовослужбовцям

23/02/2023

30 000 гривень більше не виплачуватимуть тим, хто в тилу – думки військових і депутатів щодо нового порядку грошового забезпечення суттєво різниться.

22 лютого відбулася двадцята сесія Івано-Франківської обласної ради. Серед майже шести десятків питань депутати також розглянули звернення до вищого керівництва держави проти скасування доплат військовослужбовцям. Після тривалих дискусій звернення підтримала лише незначна частина депутатів, тож його не буде направлено на розгляд президента, прем’єра та голови Верховної ради, пише Bogo News.

Що змінилося?

20 січня Кабмін своєю постановою №43 вніс зміни до постанови від 28 лютого 2022 року №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану».

Додаткову винагороду в 30 000 грн більше не виплачуватимуть тим, хто в тилу. Але військовослужбовцям, які працюють у зоні бойових дій, далі нараховуватимуть по 100 тисяч гривень. Натомість усім збільшать щомісячне грошове забезпечення приблизно на третину – до 20 100 гривень.

Пояснення від Міноборони

Зміни торкнуться військовослужбовців і співробітників системи МВС, які перебувають поза зоною бойових дій у різних регіонах України, строковиків і курсантів, офіцерів управлінь і штабів, а також деяких інших категорій.

«Станом на зараз усі військовослужбовці, включно зі строковиками й курсантами, у різних регіонах України отримують додаткову грошову винагороду у фіксованому розмірі 30 000 грн. Водночас, бійці, які, ризикуючи життям, виконують завдання в районах бойових дій, але не беруть безпосередньої участі в боях із противником, отримують абсолютно такі ж самі додаткові виплати — 30 тисяч гривень», — йдеться у роз’ясненні Міноборони щодо причин зміни цієї практики.

Що хотіли франківські депутати?

На розгляд двадцятої сесії Івано-Франківської облради винесли звернення проти скасування доплат військовослужбовцям. Серед основних аргументів виділили два вагомих

Визначення зон військових дій часто довільне, не враховує перебування під обстрілами з боку окупанта, ракетних атак і їх відбиття. Щоденне перебування наших військових на таких позиціях безпосередньо пов’язане із величезними ризиками для їхнього життя і здоров’я.

Значна частина згаданих доплат у 30 тисяч гривень витрачаються на закупівлю спорядження, форми, нормальних бронежилетів чи спальників, на ремонт авто і приміщень, в яких змушені перебувати військовослужбовці.

“В цей час надважливо підтримати військовослужбовців і забезпечити . Психічне і моральне вигорання вже є. Тут наших військовослужбовців чекають діти, дружини, батьки. І як вони тепер мають ставитися до цієї ситуації? Як вони мають їх морально підтримувати, якщо в суспільстві зараз відбувається дуже жорстке обговорення скасування цих виплат. Тим більше, що зараз триває мобілізація, і ми розуміємо, як складно буде мобілізувати людей. Дуже шкода, що влада не розуміє цього. Зараз навпаки потрібно підтримувати бойовий дух”, – відмітила одна із авторок звернення, депутатка від фракції “Європейська Солідарність” Наталія Перцович.

Звернення не знайшло підтримки серед депутатів інших фракцій, тож його не відправлятимуть на розгляд вищого керівництва України.

Що думають військові?

Звістка про скасування виплат військовослужбовцям ЗСУ в тилу збіглася з корупційним скандалом про “яйця по 17 гривень”. Тож перші дописи щодо нового порядку виплат так чи інакше стосувалися обох тем.

“Треба бути повним довбо..ом, щоб на фоні корупційних скандалів в Міністерстві оборони України, без попередньо проведеної комунікації, без зрозумілих і вчасно наданих роз’яснень, тупо взяти і, по суті, заднім числом, змінити умови грошового забезпечення військових. .. Саме зараз і вже. Дякую за мотивацію особового складу”, – написав офіцер ЗСУ, боєць 102 бригади ТрО Мирон Дмитрик.

“Ворог демотивує на 0%, погода – на 2%, місцева машина часу – 5%, армійсько-совковий довбоєбізм – 20%, а дії влади – на звичні 73%…”, – прокоментував нову постанову Кабміну військовий з Івано-Франківська Анатолій Мицкан.

“Ми прийшли в армію, щоб захистити свої сім’ї. Ми знали, що якщо десь нас накриє градом чи ТОСом, то сім’я отримає достатньо коштів, щоб навчити дітей, заново влаштувати життя вдові і батькам. Це давало впевненість і відчуття захищеності свого тилу. А тепер що? Кому будуть потрібні твої діти? Держава подбає? Х..р там”, – написав офіцер Олександр Грищук.

“Я бачив в армії різні настрої. Страх, відчай, злість, зосередженість, вмотивованість і впевненість. Але ніколи не бачив апатії – як зараз. Солдати питають мене — якщо країні на мене наплювати, то чому мені в свою чергу не має бути пох..р на державу? Звісно, вони використовують інші фразеологічні звороти – але суть лишається та сама. Я переконаний, що авторами цього нового положення і тими хто його підписав, має невідкладно зайнятись контррозвідка. Бо це реальний підрив боєздатності”, – додає Олександр Грищук.