Інформаційно-пізнавальна інтернет-газета про рідний край, його жителів та їх життя
22/02/2023
Постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 року №76 ухвалено новий порядок бронювання військовозобов’язаних. Згідно з новим порядком бронювання військовозобов’язаних буде погоджувати Генеральний штаб Збройних сил України.
Про це під час наради зазначив завідувач сектору мобілізаційної роботи обласної військової адміністрації Ігор Адамчук.
Так, бронювання військовозобов’язаних, які перебувають у запасі та працюють на підприємствах, в установах та організаціях, органах влади відбувається у період мобілізації й воєнний час.
Зокрема, бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють:
Кількість військовозобовʼязаних, які підлягають бронюванню, не повинна перевищувати 50%. Однак, у разі обґрунтованої потреби кількість військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню, може й перевищувати 50%.
Посвідчення про відстрочку від призову під час мобілізації та повідомлення про взяття на спеціальний військовий облік можна оформити у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки після отримання так званої «броні». Зокрема, відтепер військовий облік поділятиметься на загальний та спеціальний. На загальному перебуватимуть ті військовозобовʼязані, які не мають броні. Водночас спеціальному обліку підлягатимуть ті, хто отримав бронь.
Бронювання працівників та їх відстрочка від призову під час мобілізації діє протягом строку, який визначає міністерство економіки України у своєму рішенні, але не може перевищувати 6 місяців.
Визначення підприємства критично важливим здійснюється центральними органами виконавчої влади, іншими органами держуправління у відповідних сферах національної економіки, обласними військовими адміністраціями. Найближчим часом буде оприлюднено розпорядження ОВА, яким визначатиметься склад комісії та критерії щодо визначення критично важливих підприємств для територіальних громад.
Місцева влада подає списки військовозобов’язаних до районних військових адміністрацій. Після погодження їх надсилають до Генерального штабу ЗСУ. Документи, що подають до районних військових адміністрацій:
Відмовляють у бронювання у тих випадках, коли це стосується дефіцитних військових спеціальностей для потреб Збройних сил України. Працівника бронюють терміном на пів року, а тому через шість місяців у разі потреб його необхідно забронювати повторно.
Надана відстрочка від призову підлягає анулюванню, якщо:
Заброньовані працівники можуть виїхати за кордон. Однак, при цьому для перетину кордону таким військовозобов’язаним необхідно мати декілька документів:
Посвідчення про відстрочку від призову під час мобілізації та повідомлення про взяття на спеціальний військовий облік можна оформити у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки після отримання так званої «броні».
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Bogo News.