СЛІДКУЙТЕ ЗА НАМИ ТУТ

АГЕНЦІЯ НОВИН БОГОРОДЧАНЩИНИ

Інформаційно-пізнавальна інтернет-газета про рідний край, його жителів та їх життя

//

//

//

Прикарпатцям на замітку: шість нових сервісів незабаром з’являться у Дії

18/02/2023

У роботі десятки нових сервісів, які поступово будуть у застосунку Дія. Частина з них проходить бета-тестування. П’ять нових анонсував віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

“Наша команда доопрацьовує всі деталі й уже найближчим часом послугами зможуть скористатися мільйони українців”, – написав міністр. 

Заява на шлюб

Одразу після анонсу бета-тестування заяви на шлюб у Дії українці активно відреагували в соцмережах. Проте одружитися в застосунку все ще не можливо, але подати заяву на реєстрацію шлюбу зовсім скоро можна буде на порталі Дія. Отримання послуги триватиме до 15 хвилин. Це з урахуванням часу на вибір формату церемонії, місця, часу й інших деталей.

До появи послуги в Дії українці мають іти до ДРАЦС, подавати заяву, потім сплачувати держмито й із квитанцією повертатися до установи. На порталі це все буде доступно онлайн. Хтось один із партнерів може заповнити заяву в Дії, а інший підписати її електронним підписом. Тож без вашої згоди подати заяву на шлюб точно не вийде.

Заміна посвідчення водія

Для всіх, хто користується тимчасовим посвідченням водія, хто втратив, пошкодив чи змінив прізвище в документі, буде доступна заміна посвідчення водія в Дії. Послуга працювала в застосунку з 2021 року. Але через повномасштабне вторгнення в цілях безпеки деякі реєстри не працювали, відповідно послуга була недоступна.

Зараз ми працюємо над тим, щоб повернути заміну посвідчення водія в Дію. До того ж удосконалюємо послугу, щоб замінити права можна було не лише з ID-карткою, а й із закордонним паспортом чи посвідкою на постійне або тимчасове проживання для іноземців. Також важливе оновлення — отримати права можна у форматі digital first. Тобто користуватися лише цифровим аналогом без пластикового посвідчення. Або ж за бажанням зможете замовити й забрати його в сервісному центрі МВС.

Скасування належного користувача

Восени ми повернули шеринг авто в Дії. Одна із затребуваних і популярних послуг у застосунку. Уже понад 87 тисяч разів користувачі пошерили техпаспорт, щоб він з’явився у застосунку Дія родича чи знайомого. Тепер працюємо над тим, щоб у Дії була можливість скасувати належного користувача. Це зможе зробити як власник авто, так й ініціювати сам належний користувач.

Раніше потрібно було особисто йти в сервісний центр МВС, писати заяву або чекати, поки вийде термін дії шерингу авто, на який його призначили. Зараз послуга в розробленні й незабаром зможемо її презентувати.

Витяг про несудимість

Також тестуємо один із найпопулярніших документів серед українців — витяг про несудимість. Щорічно його отримують близько мільйона людей. Він необхідний при оформленні на роботу, усиновленні дитини чи в інших життєвих ситуаціях.

Якщо ваші дані є у відповідних реєстрах, отримати витяг у Дії зможете протягом кількох хвилин. Уся необхідна інформація підтягнеться автоматично й нічого не потрібно вводити вручну.

Судові рішення

Продовжуємо цифровізувати судову сферу. У липні внесли зміни до Закону “Про судоустрій та статус суддів”, щоб ви отримували важливу судову інформацію в застосунку. Зараз тестуємо судові рішення в Дії. Не потрібно буде ходити до суду, щоб дізнатися рішення судової справи. Отримати відповідний документ зможете в кілька кліків. До того ж він підписаний електронним підписом судді й має таку саму юридичну силу, що й паперовий документ. Це звільняє вас від поїздок у держустанови й годинних черг.

Розмитнення авто

Активно працюємо над однією з головних антикорупційних реформ у митній галузі — розмитнення авто. Це одна з найбільш очікуваних послуг у Дії. Профільний комітет парламенту вже підтримав зміни до законодавства. Тепер їх залишилося допрацювати й ухвалити. Після цього зможете розмитнити авто в кілька кліків у застосунку.

Що зміниться? Розрахунок митного збору відбуватиметься за новою системою, яка повністю виключить людський фактор. У Дії потрібно буде ввести всього три характеристики: рік виготовлення авто, тип двигуна, його об’єм або потужність. Далі система автоматично розрахує вартість розмитнення. На відміну від чинної зараз формули, вартість авто не враховуватиметься. Тож цим не зможуть зловживати ні митники, ні люди. Це заощадить кошти й час тисячам українців, а українську митницю зробить антикорупційною та прозорою.