СЛІДКУЙТЕ ЗА НАМИ ТУТ

АГЕНЦІЯ НОВИН БОГОРОДЧАНЩИНИ

Інформаційно-пізнавальна інтернет-газета про рідний край, його жителів та їх життя

//

//

//

Якою буде весна в Україні — прогноз гідрометцентру

16/02/2023

Цьогоріч зима була аномально теплою, особливо це відчувалося в січні. Про те, якою буде весна в 2023 році, поділилися синоптики.

Snowdrops in the garden of spring rain selective focus

Повідомляє про це Bogo News з посиланням на Український гідрометеорологічний центр.

Середня температура в січні на Прикарпатті була на 5-6 градусів вища за кліматичну норму. Іноді добові аномалії сягали 10-15⁰С. Тобто, в окремі дні січня температура повітря була такою, як за звичай спостерігається у листопаді, чи навіть жовтні.

Причина цьому — зміна клімату, зумовлена людською діяльністю, а також особливості атмосферної циркуляції в північній півкулі. Через це лютий теж, ймовірно, буде на 2-3 ⁰С теплішим, порівняно з кліматичною нормою.

Весна в Україні очікується теплою, середня температура повітря може бути вищою за норму на 1-2⁰С. Така погода свідчить про ранній розвиток весняних процесів. Проте, стратосферне потепління, яке зараз почало розвиватись, може посилити меридіональну циркуляцію атмосфери і сприятиме затокам арктичного повітря з півночі, північного заходу та сходу. Вони можуть зумовлювати нестійку погоду, особливо в першій половині весни.