СЛІДКУЙТЕ ЗА НАМИ ТУТ

АГЕНЦІЯ НОВИН БОГОРОДЧАНЩИНИ

Інформаційно-пізнавальна інтернет-газета про рідний край, його жителів та їх життя

//

//

//

Мешканець Івано-Франківщини, який спалив господарський комплекс вітчима, відбувся умовним терміном

16/02/2023

Богородчанський районний суд виніс вирок мешканцю Івано-Франківщини, який вчинив умисне знищення чужого майна шляхом підпалу.

1 жовтня 2022 року близько 13 години 30 хвилин обвинувачений прийшов на територію господарства свого вітчима, за допомогою сірників підпалив сіно, яке знаходилось в стодолі, в результаті чого почали горіти всі господарські приміщення (хлів, стайня, стодола та підсобне приміщення).

На пожежі згоріли запчастини до трактора та інша сільгосптехніка на загальну суму 227 тисяч грн, пишe Bogo News з посиланням на Галчину.

В судовому засіданні обвинувачений свою вину у вчиненні інкримінованого йому злочину визнав повністю. Перед тим він вживав спиртні напої, що призвело до його алкогольного сп`яніння. Перебуваючи у вказаному будинку, на ґрунті тривалих неприязних відносин, через малозначимий привід у нього з вітчимом виник конфлікт, в ході якого він наніс один удар в обличчя. Після того він вийшов з будинку, маючи злість на вітчима, зайшов у стодолу, де за допомогою сірників підпалив сіно, чим спричинив пожежу, внаслідок чого вигоріли всі господарські приміщення, сіно та інші речі, які в них знаходилися.

Щиро розкаюється у тому, що сталося, просить суворо його не карати. Просить врахувати, що він повністю відшкодував заподіяну потерпілому шкоду, те, що він виховувався в багатодітній сім`ї, яка складалася з восьмидітей, молодшим з яких він змушений допомагати матеріально. Зазначає, що готовий понести кримінальну відповідальність за вчинений злочин, однак просить не застосовувати до нього покарання у виді реального позбавлення волі.

Суд враховав, що вчинене діяння відноситься до тяжких злочинів, бере до уваги позитивну характеристику обвинуваченого, а також те, що він працює будівельником, на амбулаторному лікуванні у лікарів нарколога та психіатра він не перебуває та за такою медичною допомогою не звертався. Суд бере до уваги думку потерпілого, який не має до обвинуваченого претензії матеріального чи морального характеру й просить його суворо не карати.

Суд визнав обвинуваченого винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2ст.194КК України та призначив покарання у виді 3 (трьох) років позбавлення волі. На підставі ст.75 КК України звільнив обвинуваченого від відбування покарання з випробуванням, з іспитовим строком 2 (два) роки.