СЛІДКУЙТЕ ЗА НАМИ ТУТ

АГЕНЦІЯ НОВИН БОГОРОДЧАНЩИНИ

Інформаційно-пізнавальна інтернет-газета про рідний край, його жителів та їх життя

//

//

//

У парламенті пропонують 25 лютого відзначати День української жінки

14/02/2023

Народні обранці вирішили провести «десовєтизацію» святкових дат та урешті скасувати 8 Березня. На противагу йому відзначати «День української жінки».

Це свято, за проєктом «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо встановлення українських свят» (№9009), пропонується відзначати у день народження Лесі Українки — 25 лютого, повідомляє Bogo News із посиланням на “Закон і Бізнес”.

Крім того з переліку святкових днів пропонується викреслити два вихідні у травні — День праці та День Перемоги.

Перший, як стверджують автори, «використовувався для пропаганди в Совєцькому Союзі та Третьому Рейху». Щоправда, це свято дотепер відзначають як у більшості країн Європи (як-от Іспанія, Франція, Бельгія, Греція), так і у світі (Індія, Китай, Туреччина чи ПАР).

Друге нардепи пов’язують із ідеологією «обґрунтування агресії під гаслами «боротьби з нацизмом і фашизмом». А тому вважають, що разом з Європою слід відзначати 8 травня — як траурну дату «пам’яті десятки мільйонів загиблих». Відповідно, це не повинно бути вихідним днем.

Аби зберегти загальну кількість святкових днів до переліку, що містить ст.73 КЗпП, пропонується додати 9 березня — Шевченків день та День матері, який разом з Європою відзначати у другу неділю травня. Відповідно, якщо діятиме ст.67 КЗпП, вихідним ставатиме кожен понеділок після Дня матері.

Утім, як відомо, на час війни свята скасовані. Тож із урочистими заходами для «вкорінення історичної пам’яті в українському культурному просторі», що автори зазначають як одну із цілей проекту, також доведеться зачекати.