Інформаційно-пізнавальна інтернет-газета про рідний край, його жителів та їх життя
18/01/2023
Внаслідок повномасштабного російського вторгнення в Україну воєнний стан та мобілізацію продовжили до 19 лютого 2023 року.
Під час загальної мобілізації призов на військову службу відбувається шляхом вручення повісток. Так, після отримання повісток мають з’явитися з документами у територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.
Вручення повісток проводять через відповідні органи місцевого самоврядування та керівників підприємств.
Крім цього, повістки можуть вручати посадові особи територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки за місцем проживання, роботи, а також на вулиці чи на блокпостах.
Як розповіли в ЗСУ, законом не заборонено вручення повістки в будь-якому місці після встановлення особи. При цьому вручена повістка ще не означає, що людину обов’язково призвуть.
Водночас юристи наголошують, що пусту повістку можуть заповнювати на місці. Однак, в тому випадку, якщо це робиться у присутності голови ТЦК, від імені якого вручається повістка, або якщо він це робить особисто.
Зауважимо, що у будь-якій повістці мають бути вказані:
читайте також: Мобілізація та бронь у 2023 році: відповіді на актуальні запитання
Якщо людина не з’явиться за викликом у воєнний час, це загрожує штрафом від 1 700 до 3 400 гривень.
Водночас неявка без поважних причин в особливий період означає ухилення від призову і передбачає кримінальну відповідальність за ст. 335 Кримінального кодексу — карається обмеженням волі на строк до трьох років.
Отже, за неявку передбачено адміністративне та навіть кримінальне покарання. Однак, є низка причин, які є поважними для неявки у територіальний центр комплектування та соціальної підтримки під час мобілізації.
Правозахисники назвали такі причини:
Неявка призовника без поважної причини у будь-якому випадку спричинить покарання.
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Bogo News.