Інформаційно-пізнавальна інтернет-газета про рідний край, його жителів та їх життя
07/01/2023
В Україні продовжує діяти режим воєнного стану, а також проводиться загальна мобілізація. Військовозобов’язані громадяни призовного віку – 18-60 років можуть бути призвані до Збройних сил. Однак ціла низка причин дає право на відстрочку.
За словами правозахисника, згідно з п. 1 ч. 1 ст. 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, громадянин України не може бути мобілізований, якщо у нього є родич з інвалідністю І або ІІ групи. До таких осіб належить дружина, батьки чи батьки дружини. Однак такого чоловіка можуть мобілізувати виключно за його згодою, пише Bogo News з посиланням на Obozrevatel.
Варто наголосити, що право на відстрочку слід підтвердити документально. Для цього військовозобов’язаному потрібно надати у ТЦК перелік документів.
Адвокат пояснив, що це має бути документ про інвалідність одного з батьків, зокрема довідка до акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157-1/о, посвідчення, що підтверджує відповідний статус, пенсійне посвідчення по інвалідності або посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги з інвалідності.
У військкомат потрібно надати свідоцтво про народження військовозобов’язаного, в якому особа з інвалідністю вказана одним із батьків. Крім того, слід враховувати, що якщо були зміни прізвищ або імен, знадобляться документи про це. Таким чином, потрібно буде довести родинні зв’язки.
Також будуть потрібні копії паспортів військовозобов’язаного та особи з інвалідністю, заява у довільній формі про те, що особа не підлягає мобілізації і просить не мобілізувати її (у двох примірниках: один для військкомату, другий для позначки про те, що у військовозобов’язаного взяли лист із документами) .
Правозахисник наголосив, що певних вимог до документів немає, тому бажано мати із собою оригінали, щоб у разі потреби підтвердити справжність копій.
Пересада додав, що якщо у військкоматі відмовлятимуться ставити відмітку про отримання листа з документами або взагалі відмовлятимуться брати документи, то можна їх надіслати Укрпоштою цінним листом із описом вкладення. Адвокат пояснив, що таким чином у військовозобов’язаного на руках залишиться опис вкладення та чек, які будуть доказами того, що військкомат поінформований про наявну підставу для звільнення від мобілізації.
Нагадаємо, міністр оборони Олексій Резніков заявив, що на сьогодні на фронті ситуація розвивається так, що потреби масової мобілізації в Україні немає. Однак давати довгострокові прогнози за нинішніх обставин неможливо, адже вони можуть радикально змінитися будь-якої миті.
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Bogo News.