Інформаційно-пізнавальна інтернет-газета про рідний край, його жителів та їх життя
04/01/2023
У Старих Богородчанах місцеві господині встигають готувати для військових домашню смакоту, яку на передову возить їхній священник, а також підтримувати моральних дух односельців.
Жінки пошили ялинкові прикраси для храму Юрія Переможця. За словами місцевої активістки Оксани Роспопи, довго думали чи прикрашати ялинки, пише Репортер.
Ми таке задумали ще минулого Різдва, що цьогоріч точно таке зробимо, – каже пані Оксана. – Але після 24 лютого все перейшло на другий план. Але все таки вирішили прикрасити, та не простими прикрасами, а вишитими.
До роботи долучилися з 11 майстринь, які вишили 200 прикрас. Усі роботи на релігійну та патріотичну тему. Вишивати почали з жовтня.
Крім цих прикрас, дві ялинки у храмі оздобили й синьо-жовтими ангеликами зі стрічок. Їх волонтери після свят будуть класти у посилки для своїх воїнів з села і передаватимуть як намолений оберіг.
Ті ялинки, то як символ, що ми не опускаємо рук, – каже Оксана Роспопа. – Аби люди приходили до храму, наші воїни. Вже були такі, що приходили у відпустку. Хочеться, аби вони бачили, що ми підтримуємо і їх, і людей. Тепер ці прикраси будемо використовувати постійно. Ангелики, які є додатковими прикрасами, наш священник їхатиме до хлопців, то будемо класти у посилки. Аби наші воїни з села собі поставили у машину, чи у бліндаж. А ми будемо робити нові й доставляти.
До речі, вишивали прикраси ті самі ґаздиньки, які приходять готувати домашню смакоту для відправки військовим на передову.
Минулої суботи у Старих Богородчанах знову готували смачне й домашнє для військових. А в неділю священник Анатолій Холівчук вже їхав на Запоріжжя, аби передати теплий привіт з дому. Це була вже 16 поїздка до військових.
У недільній школі знову збиралися жіночки й ліпили вареники та пельмені. За роботою колядували, – каже Роспопа. – Також вдома кожна господиня готували біляші, відбивні, налисники, рисяники, гречаники. Деякі дівчата захотіли пекти пляцки – «Сирник» і «Спартак». Поїхали і каші м’ясні, вітамінні батончики. Також готували багато риби. За це відповідало село Гринівка. Вони до нас приєдналися і також помагають.
За словами волонтерки, також окремо підготували для своїх воїнів три різдвяні коробки, бо цього разу поїздка невелика – на три позиції. У кожній коробці усе, що має бути на Святвечір. Наготували багато, тому вистачить усім.
Зі Старих Богородчан нині у війську понад 40 хлопців.
Також місцевий парох організував молитовний щит. Село поділено на певних людей, які читають Псалтир цілодобово. Ця домашня молитва за воїнів не припиняється і не переривається. Молитва починається у рівній годині й через рівну годину естафету переймає інша людина. Кожен має свій час.
Авторка: Світлана Лелик
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Bogo News.