Інформаційно-пізнавальна інтернет-газета про рідний край, його жителів та їх життя
19/12/2022
Прожитковий мінімум наступного року змінюватися не буде, однак його підвищили у грудні. Тому соціальні виплати на дітей дещо підвищилися і будуть на такому рівні протягом всього 2023 року
Прожитковий мінімум для дітей, який діятиме протягом наступного року складе 2272 для малюків до 6 років та 2833 гривень від 6 до 18 років, пише Bogo News з посиланням на 24 канал.
Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, надається у розмірі, що становить два прожиткових мінімуми для дитини відповідного віку. Якщо цій дитині ще призначена пенсія, аліменти, стипендія, державна допомога, то розмір допомоги на дітей зменшиться на суму інших виплат. Одночасно з допомогою на дитину можна лише державну соціальну допомогу, що виплачують на дітей з інвалідністю.
Протягом 2023 році допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, складе:
Заклади освіти виплачують випускникам з-поміж дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, одноразову грошову допомогу в розмірі шести прожиткових мінімумів. У 2023 році ця допомога становитиме:
Розмір аліментів, що визначили у твердій сумі, не може бути меншим ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (ч. 2 ст. 182 Сімейного кодексу України). Тож мінімальна сума аліментів з січня по червень 2023 року становитиме:
Допомогу одиноким матерям визначають як різницю між 100% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одного члена сім’ї. Таким чином, максимальна допомога у січні-грудні 2023 складе:
Кожна вагітна в Україні жінка може розраховувати на декретні виплати. Проте тривалість та розмір виплат різниться. Жінки, які очікують на одну дитину, можуть розраховувати на 126 календарних днів декрету (70 днів до пологів та 56 днів після), а якщо жінка виношує більше, ніж одну дитину – відпустка триватиме 140 днів (по 70 днів до та після пологів).
Якщо вагітна жінка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, вона може розраховувати на оплату 180 днів декретної відпустки.
Розмір декретних виплат становить 100% від середньої зарплати за офіційним місцем роботи. Розраховують скільки жінка заробила за останні 12 місяців та ділять на кількість відпрацьованих днів. Саме це і буде платою за один день декретної відпустки.
Жінки-ФОПи теж можуть розраховувати на декретні виплати, адже вони сплачують ЄСВ. Але в їхньому випадку розмір допомоги залежить не від доходу, а від розміру ЄСВ, який вони платили протягом останнього року.
Жінки, які не працюють, також можуть отримувати декретні виплати. У такому випадку вони можуть отримати мінімум 25% прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Наступного року він становитиме 2684 гривень, отже, виплати складуть 671 гривню.
Допомога при народженні дитини становить 41280 гривень. Допомога виплачується одноразово в сумі 10320 гривень, решта виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами по 860 грн на місяць.
Також протягом 30 днів після народження дитини можна отримати “пакунок малюка”. Його можна отримати у грошовій, або натуральній формі. Якщо новоспечені батьки, або опікуни дитини оберуть перший варіант, то зможуть отримати гроші лише за умови, що вони підуть на дитину.
Одноразову фінансову допомогу у вигляді 5 тисяч гривень перерахує держава одразу на спеціальну соціальну картку Приватбанку. Розрахуватись карткою “пакунок малюка” можна лише за конкретну групу товарів, у безготівковій формі та у магазинах, які є учасниками проєкту “Монетизація одноразової натуральної допомоги”, або купити товари в інтернет-магазині “Мамалюк”.
На що можна витратити гроші:
Пакунок малюка можна отримати, як у грошовій, так і в натуральній формі / Фото Unsplash
Пакунок малюка становить не менш як 3 прожиткові мінімуми для дитини до 6 років. Тобто родина, яка обрала грошову, а не натуральну форму “пакунка” може розраховувати на мінімум 6 816 гривень з 1 грудня 2022 року.
Батьки новонародженого. У разі відсутності батьків одержувачем одноразової державної допомоги можуть стати усиновителі, патрональні вихователі, прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни новонародженого.
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Bogo News.