СЛІДКУЙТЕ ЗА НАМИ ТУТ

АГЕНЦІЯ НОВИН БОГОРОДЧАНЩИНИ

Інформаційно-пізнавальна інтернет-газета про рідний край, його жителів та їх життя

//

//

//

Верховна Рада дозволила військовослужбовцям брати відпустки під час воєнного стану

02/12/2022

Вчора, 1 грудня, Верховна Рада прийняла закон № 8081, який передбачає можливість надання військовослужбовцям відпусток під час воєнного стану.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у телеграмі. За відповідне рішення проголосувало 260 народних депутатів.

Тепер під час дії воєнного стану військовослужбовцям можуть надавати частину щорічної основної відпустки, а також відпустку за сімейними обставинами та з інших поважних причин зі збереженням грошового забезпечення.

Тривалість кожної із відпусток не може бути більшою за 10 календарних днів, без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один бік.

Частина щорічної основної відпустки може бути надана один раз протягом календарного року за умови одночасної відсутності не більше як 30 відсотків загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу.

Закон набере чинності від дня, наступного за днем його опублікування.

Дотепер під час воєнного стану відпустки для військовослужбовців були не передбачені. Бійця могли відпустити з місця служби для лікування (і повʼязаної з ним реабілітації), в разі смерті близького родича або через інші сімейні обставини.