СЛІДКУЙТЕ ЗА НАМИ ТУТ

АГЕНЦІЯ НОВИН БОГОРОДЧАНЩИНИ

Інформаційно-пізнавальна інтернет-газета про рідний край, його жителів та їх життя

//

//

//

На замітку: Чи можна не прийти до військкомату після вручення повістки – причини, які це дозволяють

30/11/2022

В Україні продовжили дію воєнного стану, а разом із цим – загальної мобілізації. Розповідаємо, які причини дозволяють не з’явитися до військкомату і що буде, якщо ви просто не пішли.


Журналісти  продовжують нагадувати про те, що під час воєнного стану вам можуть вручити повістку і запросити до військкомату. Це стосується військовозобов’язаних віком від 18 до 60 років.

Зауважимо, що до ТЦК можна не йти з поважних причин. Але якщо їх раніше було більше, то зараз перелік скоротився усього до трьох позицій. Лише вони звільняють вас від відповідальності за ухилення від візиту до військкомату, пишетBogo News з посиланням на 24 канал.

Причини, які дозволяють не з’явитися у ТЦК

  • Хвороба. Мовиться про той випадок, коли захворювання не дозволяє вам самостійно рухатися.
  • Догляд за рідними. Мовиться про ситуацію, коли військовозобов’язаному необхідно доглядати хвору дружину, чоловіка або ж дитиною, своїми батьками чи рідними дружини / чоловіка. Відразу ж зауважимо, що ці особи мають мешкати разом з людиною, яку викликають до ТЦК. Ба більше, ця причина вважається вагомою лише тоді, коли за ними більше нікому доглядати.
  • Відкрите провадження. Мовиться про кримінальне, застосування адміністративного стягнення або ж кримінального покарання щодо військовозобов’язаного чи того, хто перебуває у резерві.

Важливо! Необхідно мати підтвердження того, що у вас була вагома причина не з’явитися до ТЦК. Це можуть бути відповідні довідки або ж офіційні документи. Словесних пояснень недостатньо, якщо прагнете уникнути покарання.

Нагадаємо, що за неявку без поважної на вас очікує відповідальність, згідно з постановою Кабміну “Про затвердження переліку поважних причин неприбуття чи несвоєчасного прибуття військовозобов’язаного до ТЦК та СП для призову на збори”. Власне, у вересні цей перелік зазнав певного скорочення.

Відповідальність за неявку до військкомату

На те, яким буде покарання за неявку вами до ТЦК, впливатиме низка чинників. Зокрема, види самих повісток, а також кількість відмов прийти до військкомату. Зауважимо, що максимальний штраф для тих, хто не прийшов, щоб уточнити особисту інформацію, становить 8 500 гривень.

Якщо ж після вручення повістки ви не з’являлися до військкомату тричі, то на вас мають право подати до суду. В такому разі на вас може очікувати навіть кримінальна відповідальність.

Якщо ж вас викликають до військкомату за мобілізаційним розпорядженням, то ігнорування цього карається ув’язненням. Вас можуть позбавити волі на термін від 3 до 5 років.

Як ви розумієте, сплачений штраф не тотожний звільненню від походу до військкомату. Вам обов’язково випишуть нову повістку. І ігнорування її та наступних може лише ускладнити ситуацію.

“Білий квиток” не звільняє від мобілізації

Це надзвичайно поширене запитання. На жаль, його наявність – не гарантія того, що вас не призвуть до війська. Усе залежатиме від того, яка категорія зазначена у вашому військовому квитку. Натомість повністю звільняє від служби лише “повна непридатність”.

Що таке цільова мобілізація і кого набиратимуть

Зауважимо, що під час загальної може діяти також цільова мобілізація. У її рамках набиратимуть певні категорії громадян, які не братимуть участь безпосередньо у бойових діях. Натомість вони допомагатимуть займатися відбудовою країни.

Додамо, що у її рамках за громадянами зберігаються заробітна плата, посада, а також місце роботи. Сама цільова мобілізація добровільна. Передовсім до неї долучатимуть сили цивільного захисту, пожежно-рятувальні та аварійно-рятувальні служби.