СЛІДКУЙТЕ ЗА НАМИ ТУТ

АГЕНЦІЯ НОВИН БОГОРОДЧАНЩИНИ

Інформаційно-пізнавальна інтернет-газета про рідний край, його жителів та їх життя

//

//

//

21 листопада – День Гідності та Свободи

21/11/2022

Саме 21 листопада є знаковим днем в історії сучасної України, адже у 2004 – це був початок Помаранчевої революції, а 2013 – Революції гідності. Ці величні події є продовженням славної історії боротьби за нашу свободу, що розпочалась ще за часів Української революції 1917-1921 років, сторіччя якої в країні відзначили цьогоріч.

І сьогодні ми продовжуємо відстоювати на Сході України свою незалежність й територіальну  цілісність держави, геополітичний вибір нашого народу, перешкоджаючи російським військам у загарбницьких діях відносно нашої країни.

Усі ці історичні події ми віншуємо у контексті споконвічності прагнення українців до гідності та свободи, а також до життя в європейській сім’ї народів.

Д’евять років поспіль ми щорічно відзначаємо 21 листопада як День Гідності і Свободи, поминаємо загиблих на Майдані, вшановуємо пам`ять Небесної Сотні, пригадуємо тих, хто віддав своє життя за майбутнє країни.

Івано-Франківщина має своїх героїв, які з перших днів Революції Гідності були на Майдані у Києві, і у лютому 2014-го загинули від куль злоби і ненависті.

Символічно, що у лютому цього року Верховна Рада України нарешті визнала «Революцію Гідності» ключовим моментом державотворення – максимальною більшістю у 295 голосів 17 лютого прийнято Постанову №2739, яка визначає Революцію Гідності виразником національної ідеї свободи, підкреслює недопустимість зволікання із розслідуванням “справ Майдану” й вшановує важливість пам’яті про Героїв Небесної Сотні.

Не забуваймо про усіх наших героїв, які за століття української історії у різні часи та в різних куточках нашої країни віддали своє життя за цінності буття: свободу, гідність, праведність.