СЛІДКУЙТЕ ЗА НАМИ ТУТ

АГЕНЦІЯ НОВИН БОГОРОДЧАНЩИНИ

Інформаційно-пізнавальна інтернет-газета про рідний край, його жителів та їх життя

//

//

//

Мобілізація в Україні: причини, через які призовник може не з’явитися у військкомат

19/11/2022

Через повномасштабну війну, а відтак й загальну мобілізацію, чоловіки віком від 18 до 60 років можуть отримати повістку. Після цього вони повинні прийти до територіального центру комплектування (ТЦК) з низкою документів. Про це пише Bogo News з посиланням на Урядовий портал.

Однак в Україні діє також й постанова Кабміну “Про затвердження переліку поважних причин неприбуття чи несвоєчасного прибуття військовозобов’язаного до ТЦК та СП для призову на збори”. Цей перелік з вересня 2022 року суттєво скоротили.

Поважні причини для неявки у військкомат

Відтак у військовозобов’язаного чи резервіста є перелік поважних причин, з яких він може не з’являтися до військкомату. Серед них:

  • Хвороба або необхідність догляду за хворою дружиною чи чоловіком, дитиною, а також батьками своїми або дружини / чоловіка. При цьому вони повинні проживати разом із військовозобов’язаним або резервістом, а також не повинно бути інших близьких родичів, які можуть доглядати за ними.
  • Відкрите кримінальне провадження, застосування адміністративного стягнення або кримінального покарання стосовно військовозобов’язаного або резервіста.

Зверніть увагу! Причину неприбуття до ТЦК та СП необхідно підтвердити офіційними документами або довідками.

Звільнення від служби з “білим квитком”

Також зазначимо, що від можливого призову не звільняються усі власники “білих” квитків. Загалом існує три категорії таких квитків:

  • Обмежена придатність. З таким квитком чоловік у мирний час не призивається на службу, лише перебуває на військовому обліку;
  • Тимчасова непридатність. Громадянин непридатний до військової служби у мирний час, однак у воєнний – обмежено придатний.
  • Повна непридатність. З таким квитком осіб виключають з військового обліку, адже вони повністю непридатні до військової служби.

І лише за третьою чоловіки звільняються від служби в армії повністю.

Мобілізація в Україні: останні новини

  • 16 листопада Верховна Рада продовжила строк дії воєнного стану та мобілізації. Наразі він триватиме до лютого 2023 року.
  • Через це можливе посилення мобілізації. Однак начальник управління штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач зазначив, що це залежить від ситуації на фронті.
  • Наразі ж, за словами заступниці міністра оборони Україна Ганни Маляр, додаткова мобілізація не планується. Однак вона також підкреслила, що все залежить від ситуації на фронті.