СЛІДКУЙТЕ ЗА НАМИ ТУТ

АГЕНЦІЯ НОВИН БОГОРОДЧАНЩИНИ

Інформаційно-пізнавальна інтернет-газета про рідний край, його жителів та їх життя

//

//

//

Символічна ялинка перемоги: яким буде головне новорічне дерево Івано-Франківська 

10/11/2022

Традиційної ялинки та ілюмінації цього року в Івано-Франківську не буде. Про це розповів міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Він відзначив, що зазвичай взимку Франківськ яскравий і святковий. На жаль, наше життя змінила війна, тому треба підлаштовуватись до нових реалій. Тож головне новорічне дерево міста цього року виглядатиме по-іншому.

«В соцмережах йде бурхлива дискусія. У нас є ініціатива дітей, дітей міста зробити цього року не традиційну нашу штучну ялинку ставити, а зробити символічну ялинку перемоги з малюнками наших дітей. Зважаючи на те, що у нас на стометрівці зараз є Алея Слави Героїв – хлопців з нашої громади, які загинули, їх дуже багато, ціла стометрівка. Тому, це логічно. Звичної ялинки не буде. Але діти вийшли з ініціативою – це буде понад тисячу малюнків дітей у вигляді ялинки перемоги. Така символічна ялинка буде в місті Івано-Франківську», – сказав Руслан Марцінків.

Щодо традиційної святкової ілюмінації – цьогоріч його теж поменшає.

«Арок і якогось такого освітлення не буде. Тому, що потрібно економити. На жаль, цього року, ми це (ілюмінацію, – ред.) обмежуємо. Невелике освітлення біля ялинки буде. Хоча, ми зменшили навіть вуличне освітлення, але дещо продовжимо час вуличного освітлення саме 31 грудня і коли будемо святкувати Різдво», – відзначив міський голова Івано-Франківська.

Минулого року святкова ялинка коштувала бюджету міста близько 400 тисяч гривень. Цього року ці кошти обіцяють передати на потреби військових.

«Цьогоріч ялинка не обійдеться затратною для бюджету. Цей рік поки нема перемоги – мусимо символічно відзначати. Кошти передадуть на допомогу ЗСУ», – резюмував мер.