Інформаційно-пізнавальна інтернет-газета про рідний край, його жителів та їх життя
08/11/2022
8 листопада святкують День пам’яті великомученика Дмитрія Солунського (в католицькій церкві – св. великомученика Дмитрія Мироточця). В народі називають “Святого Дмитра” або просто “Дмитра”.
Дмитро Солунського пронизали списами римські воїни за віру в 306 році. Він отримав християнське виховання та отримав місце проконсула Фессалонікійської області в день свого повноліття, замінив на посту батька. Проте Дмитрій не переслідує християн, як того потребує його посада. Він починає відкрито навчати місцевих жителів християнству та викорінювати поганські традиції. Після його геройської смерті Господь прославив Дмитрія багатьма чудесами. Зокрема, мироточивістю та нетлінністю тіла.
Вшановувати великомученика наші пращури почали відразу після хрещення Русі. В Києві на початку 70-х років XI століття син Ярослава Мудрого побудував Дмитріївський монастир. Тепер він відомий під назвою Свято-Михайлівський Золотоверхий монастир.
На іконах Дмитрій часто зображується зі списом в руках. Тому це свято пов’язують з захистом рідної землі, патріотизмом. В Дмитрову суботу, яка цьогоріч припала на 6 листопада, справляють останні осінні поминки померлих, пишуть Версії з посиланням на ТСН.
Які сьогодні іменини: Дмитро, Афанасій, Марк, Василь, Антон.
Талісманом людей, народжених 8 листопада, є дорогоцінний камінь рубін. Здавна його насичений колір заворожував та притягував до себе. Перші згадки про цей камінь відносяться до 2300 року до н.е. В той час в Індії рубін вважався потужним талісманом, який здатний захистити свого власника навіть в оточені ворогів. Цікавий факт – найбільший із знайдених будь-коли рубінів має вагу 21,955 кг і належить індійській компанії Prestige Gems&Jewels.
В цей день народилися:
Наші пращури вважали, що часник потрібно посадити до Дмитра. Тоді він буде дорідний і гарний.
В цей день з давніх-давен існували певні прикмети:
Наші пращури вірили, що Дмитрій приносить зиму. Тому, навіть якщо в цей день була тепла погода, люди старалися виходити в теплому одязі, аби не накликати морозів. Старожили казали, що святий Дмитро закриває золотим ключем Землю-матінку і віддасть його лише святому Юрію (6 травня), який знову відкриє її.
На Дмитрія завершувався сезон весіль. Якщо до цього часу дівчину не засватали, то цей рік для неї вважався втраченим. Навіть існувала приповідка: “До Дмитра дівка хитра, а по Дмитрі хоч комин витри”. Тобто, якщо до цього можна було перебирати женихами, то тепер згодиться будь-хто.
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Bogo News.