СЛІДКУЙТЕ ЗА НАМИ ТУТ

АГЕНЦІЯ НОВИН БОГОРОДЧАНЩИНИ

Інформаційно-пізнавальна інтернет-газета про рідний край, його жителів та їх життя

//

//

//

На Коломийщині планують видобувати газ: правда чи фейк? 

28/10/2022

Компанія богородчанського бізнесмена Володимира Боднарука “Бан-БК” взялася за пілотний проєкт видобутку природнього газу на Коломийщині.

Про це йдеться на сайті Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля. Наразі там триває перевірка щодо розробка ТОВ “Бан-БК” покладів вуглеводнів (в основному природнього газу ) з встановленням газопереробної установки з метою отримання бензинових, метанових, бутанових, пропан-бутанових зріджених фракцій на прикладі Рибницької газової площі, пише про це Bogo News

Процес розробки газової площі здійснюється у відповідності до «Правила розробки нафтових і газових родовищ».


Площа Рибницька розташована на території Коломийського району Івано-Франківської області, за 9 км на схід від м. Коломия. ЇЇ площа становить 150 квадратних кілометрів та охоплює повністю або частково території населених пунктів Іллінці, Джурів, Попельники, Тучапи, Тростянець, Залуччя, Заболотів, Тулуків, Олешків, Любківці та ін.

Паралельно Державна служба геології та надр України проводить аукціон з продажу спеціальних дозволів на користування надрами в Івано-Франківській області, зокрема виставлені обʼєкти надр Площа Рибницька та Площа Кітван – геологічне вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислова розробка родовищ, з подальшим видобуванням нафти, газу (промислова розробка родовищ) на 20 років.

Проведення торгів заплановане на 29 листопада 2022 року.

Зазначимо, що в 2021 році були повідомлення про те, що компанія “Бан-БК” хоче зреалізувати пілотний проєкт по утилізації відходів на полігоні в Рибному. Компанія планувала розпочати будівництво, монтаж і експлуатацію стаціонарних та пересувних установок зберігання, оброблення (переробка, сортування) та утилізації побутових, промислових і будівельних відходів. Передбачається використання устаткування технологій термічної, вакуумної і хімічної переробки та утилізації відходів з метою отримання промислових продуктів (водень, суміші для будівництва, бітум, пальне для двигунів внутрішнього згорання, продуктів хімічної промисловості та інше), а також теплової та електричної енергії.

Втім в КП “Полігон ТПВ” назвали цю інформацією фейком, бо комунальне підприємство не планувало ніяких робіт по спалюванню ТПВ. КП «Полігон ТПВ» на даний час проводить роботи по сортуванню ТПВ, захороненню відходів, що не підлягають сортуванню та працює біогазова установка по виробництву електроенергії.

Проєкт компанії “Бан-БК” так і залишився лише проєктом на папері. Так само, як і не були реалізовані амбітні плани щодо створення сховища нафти і газу на Калущині  чи будівництва електростанції у Ворохті. До слова, останню ініціативу селищний голова Ворохтянської громади також назвав абсурдом, оскільки це “рекреаційна територія, Карпатський національний природний парк довкола, і тому навіть уявити собі ТЕС у такому місці неможливо”.

За даними аналітичної системи YouControl, ТОВ “БАН-БК” зареєстроване в 2018 році в Івано-Франківську. Основний вид діяльності: будівництво житлових і нежитлових будівель. Також підприємство займається видобутком сирої нафти і природнього газу та торгує електроенергією. Бенефеціаром та керівником підприємства є мешканець Богородчан Володимир Боднарук.

Статутний капітал компанії – 100 тисяч гривень, фінансовий моніторинг за останні роки не зареєстрував ні доходів, ні прибутків “БАН-БК”.

Одним із засновників “БАН – БК” ТОВ була “НАФТОГАЗОВА КОМПАНІЯ “БАНГАЗ”, якою на той час керував Володимир Боднарук.

За час своєї діяльності “БАН-БК” тільки один раз був учасником закупівлі на придбання струни косильної для сільськогосподарської техніки, замовником якої виступив “ПРИКАРПАТТРАНСГАЗ”, втім переможцем тендеру “БАН-БК” так і не став.

Читайте також