СЛІДКУЙТЕ ЗА НАМИ ТУТ

АГЕНЦІЯ НОВИН БОГОРОДЧАНЩИНИ

Інформаційно-пізнавальна інтернет-газета про рідний край, його жителів та їх життя

//

//

//

Чи має відстрочка від мобілізації часове обмеження

26/09/2022

Після початку повномасштабного наступу в Україні була оголошена загальна мобілізація по всій території. Деякі громадяни мають право на відтермінування від призову, проте є нюанси.

Оформити відстрочку від мобілізації можуть певні категорії чоловіків. Однак важливо розуміти, що відтермінування від призову не видається один раз і на все життя.

Які часові обмеження має відстрочення від мобілізації

Згідно з законом “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, тривалість надання відтермінування залежить від умов, за яких воно видавалось.

Наприклад, якщо у військовозобов’язаного чоловіка дружина є особою з інвалідністю, відстрочення діятиме доти, доки вони перебувають у шлюбі. Або до закінчення визнання її людиною з інвалідністю, якщо група видавалася тимчасово.

Однак навіть у такій ситуації представники територіальних центрів комплектації (колишні військкомати – 24 канал) можуть регулярно викликати військовозобов’язану особу для уточнення інформації.

Відтермінування від служби за станом здоров’я

Якщо відстрочку військовозобов’язаний отримує через проблеми зі здоров’ям, то її потрібно продовжувати кожні 6 місяців. Тобто що 6 місяців потрібно з’являтися у ТЦК та проходити повторну медичну комісію.

Джерело: Телеграф