СЛІДКУЙТЕ ЗА НАМИ ТУТ

АГЕНЦІЯ НОВИН БОГОРОДЧАНЩИНИ

Інформаційно-пізнавальна інтернет-газета про рідний край, його жителів та їх життя

//

//

//

Паливо не подорожчає через акциз – Мінекономіки

26/09/2022

Повернення акцизу додає до ціни палива 3,5-4 гривні за літр, але роздрібна вартість не має зрости через падіння цін на нафту.

Вартість палива в Україні не зростатиме після повернення акцизів завдяки падінню цін на нафту на світових ринках. Про це заявив перший заступник міністерства економіки Денис Кудін.

“На нашу думку, час для часткового повернення акцизів обрано вдало, оскільки на українському паливному ринку далася взнаки тенденція до зниження ціни. Відповідно ми сподіваємося, що паливні мережі зможуть включити податок в існуючу ціну без її збільшення. Зростання цін на нафтопродукти в найближчій перспективі ми не очікуємо”, – сказав він.

За його словами, повернення акцизу додає до ціни палива 3,5-4 гривні за літр, тоді як ціна на нафту за останні три місяці впала зі $120 до $88 за барель, пише Bogo News з посиланням на «Кореспондент»

“Це дуже значне зниження. Світова економіка отримала велику інфляцію в основному за рахунок зростання цін на енергоносії. Уряди провідних країн світу зацікавилися цим питанням і почали шукати шляхи, як знизити ціну. У ринковій економіці є тільки один шлях – це збільшити обсяг пропозиції. Відповідно, на тлі заяв Саудівської Аравії про збільшення видобутку світові ціни пішли вниз”, – пояснив Кудін.

У Мінекономіки також не очікують найближчим часом на дефіцит палива.

“Ринок зараз повністю забезпечений паливом. Ми спостерігаємо навіть профіцит нафтопродуктів – оператори зуміли накопичити резерви та запаси, яких не вистачало у період дефіциту”, – додав він.

Нагадаймо, що минулого тижня Верховна Рада проголосувала за повернення акцизів у розмірі: бензин 100€/1000 літрів, дизель 100€/1000 літрів, біопаливо 100€/1000 літрів, газ 52€/1000 літрів.