СЛІДКУЙТЕ ЗА НАМИ ТУТ

АГЕНЦІЯ НОВИН БОГОРОДЧАНЩИНИ

Інформаційно-пізнавальна інтернет-газета про рідний край, його жителів та їх життя

//

//

//

Мобілізація в Україні: чи можуть вручити повістки телефоном, або електронною поштою

15/09/2022

В Україні триває загальна мобілізація. Багатьох цікавить питання, чи можуть відправити повістку електронною поштою чи викликати до військкомату телефоном.

Про це повідомляє Bogo News із посиланням на інстаграм Юлії Міхай-Седової.

Так, повістка, яку “видали” електронною поштою чи телефоном, не вважається врученою. Про це повідомила адвокатка Юлія Міхай-Седова.

Які є види повісток:

  • – повістка про уточнення облікових даних;
  • – повістка про проходження військово-лікарської комісії (ВКЛ);
  • – повістка – призов на строкову військову службу;
  • – мобілізаційне розпорядження після того, як пройшли ВКЛ.

Хто має право вручати повістки:

  • – органи місцевого самоврядування;
  • – управителі багатоквартирних будинків;
  • – керівники підприємств, установ, організацій;
  • – керівники закладів освіти;
  • – посадові особи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦКСП).

До речі, отримавши повістку, особа має право прийняти її та відмовитись. У випадку відмови має бути складений акт. Цей документ мають підписати уповноваженими представники, які вручали повістку, та два свідки.

Адвокатка розповіла, що у повістці має бути вказане прізвище, ім’я, по батькові керівника певного ТЦКСП, який її підписав. Вона радить перевірити в інтернеті, чи дійсно вказаний підписант є керівником такого центру. Також необхідно знати, що в повістці ваші ПІБ та адреса вписані без помилок.

Крім того, спеціальність, яка вказана у військовому квитку, також має відповідати спеціальності, вказаній в повістці. Там теж має бути зазначено:

Вид повістки,дата,час, місце, куди ви маєте прибути, документи, які потрібно мати при собі.

Також повістка має бути скріплена печаткою та підписана військовим комісаром.

«Якщо в повістці, що вручається є будь-які з вищевказаних порушень, то цей факт доцільно зафіксувати на відео/фото – для використання надалі, як доказів встановлених порушень»,- зазначила адвокатка

Як карається ігнорування повістки

Як стверджує менеджер адвокатського об’єднання Артем Крикун-Труш, відповідальність за порушення правил військового обліку становить штраф від 850 до 1 700 гривень.

Якщо людина вже ухилялася від призову раніше (не з’явилася за повісткою для уточнення облікових даних) та отримувала через це попередження від керівника РТЦК, вона може отримати штраф від 5 100 до 8 500 гривень або ж проходження виправних робіт протягом року.

Тюремний термін від 3 до 5 років передбачений у тому випадку, якщо особа ухилилась від призову, уточнивши облікові дані, пройшовши медичну комісію та отримавши мобілізаційне розпорядження, проте у визначений час не з’явилась у РТЦК.