СЛІДКУЙТЕ ЗА НАМИ ТУТ

АГЕНЦІЯ НОВИН БОГОРОДЧАНЩИНИ

Інформаційно-пізнавальна інтернет-газета про рідний край, його жителів та їх життя

//

//

//

Мальовниче гірське село Манява Солотвинської ТГ, запрошує гарно провести прийдешні вихідні у їхньому селі.

18/08/2022

Aгенція новин Богородчaнщини – «Bogo News» започаткував рубрику «Подорожуй Богородчанщиною». Ми побуваємо в кожному куточку Богородчaнщини і розкажемо вам про неї, запрошуючи на мандрівки.

Цього разу, Ви можете відвідати, Манявський водоспад в Українських Карпатах (масив Ґорґани). Гідрологічна пам’ятка природи загальнодержавного значення. Розташований у межах Солотвинської ТГ Івано-Франківської області, на південний захід від села Маняви. Водоспад розташований на річці Манявці (притока Бистриці Солотвинської), у мальовничій ущелині, серед стрімких гір. Висота падіння води близько 20 м. Один з найвищих водоспадів в Українських Карпатах. Долина річки Манявка біля водоспаду протягом 200 м. має форму каньйону з висотою стін до 20 м. Нижче за течією — декілька порогів заввишки до 2 м. Навколо Манявського водоспаду розкинулася архаїчна і чудова природа, тут густо ростуть мохи і папороть, а на краях ущелини неподалік від водоспаду зростають віковічні ялини, що надає повітрю особливої свіжості. Ялинові праліси вдень лише частково пропускають світло, тому це місце ледь затемнене і ще більше дивує своєю неповторною красою та естетичною привабливістю. Згідно з легендою, тут небезпечно залишатися на ночівлю, оскільки можна піддатися співу мавки і занапастити своє життя. Шлях до цієї гідрологічної пам’ятки природи проходить через густий і давній ліс, влітку і восени у цій місцині можна збирати суницю та гриби. Врешті-решт дорога веде стежками до водоспаду, який несподівано постає у всій своїй красі. Це чудове місце для проведення приємного відпочинку з сім’єю або друзями.

Як до нього доїхати запитаєте Ви !?

А ми Вам пояснимо…

Щоб потрапити до Манявського водоспаду, потрібно їхати автобусом з Івано-Франківська до села Манява. Автомобілем – з Івано-Франківська через Богородчани і Солотвин у село Манява . З села Манява по центральній вулиці їдемо грунтовою дорогою вверх до кінця забудови села . Перед крутим спуском залишаємо машину . Після чого доведеться ще пішки пройтися 40 хвилин. Відстань від кінця забудови до водоспаду – біля трьох кілометрів, більшість із яких долаємо ґрунтовою дорогою і лише останні кількасот метрів – стежкою. Неподалік від цього великого, знаходяться маленькі водоспади,а також альтанки, у яких можна відпочити після виснажливої дороги.

Погода у Маняві на 20-21 серпня : +25 .. +28

Bogo News – це медіа портал новин, який висвітлює усі головні події Богородчанщини та найбільш актуальні новини міста Івано-Франківськ чесно та відкрито.